ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Шаян. Відпочинок в Шаяні


Закарпатська область

Шаян. Отдых в Шаянах ШАЯН – невеликий курорт на Закарпатті, що знаходиться на відстані 15 км від м. Хуст, на відрогах Вігорлат-Гутинського хребта, на висоті 210 м над рівнем моря. До відрогів хребта прилягає мальовнича долина річки. Тиса, яка простягається майже на 10 км. Вулканічні пута гір (Великий Шаян разом із Середнім та Малим Шаяном) оточують курортну зону, яку називають "Українською Швейцарією", залишаючи відкритим тільки східний напрямок. Завдяки цьому формується місцевий мікроклімат з майже безвітряною м'якою погодою. Середня річна температура повітря 8,7С. Найбільш теплі місяці – липень та серпень. Абсолютна максимальна температура повітря 38°С, абсолютна мінімальна -34°С.

Курорт Шаян добре відомий завдяки мінеральним джерелам. Природним лікувальним фактором курорту є вуглекисла гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода Шаянського родовища "Шаянська №4, №242" для питного лікування та ванн. За вмістом гідрокарбонатів «Шаянська» наближається до мінеральної води «Боржомі» (Грузія) та «Віші-Селестон» (Франція), проте належить до Діліжанського типу мінеральних вод (Вірменія) за вмістом метакремнієвої кислоти. Найближчі аналоги мінеральної води - Діліжан (Вірменія), Князь Мілош (Сербія), Мішко (Польща), води курортів Біле-Тушнад (Румунія), Евіан-ле-Бен (Франція).

У 1818 р. на базі цих вуглекислих гідрокарбонатних залізистих мінеральних вод була заснована одна із найстаріших купалень Марамороша «Замкова купіль» біля підніжжя Замкової гори. Тут було рекомендовано лікування від недокрів'я, при жіночих захворюваннях та хворобах шлунка.

Шаян: відпочинок, житло, ціни
Сьогодні на території курорту Шаян працює відомий багатьом санаторій «Шаяни». Крім санаторію на території курорту функціонує декілька приватних санаторіїв та баз відпочинку. При проживанні в інших місцях у санаторії можна купувати курсування на лікування. Великою популярністю користується відпочинок у Шаяні у приватному секторі – котеджі, садиби. Ціни на житло у Шаяні залежать від рівня та комфортності самого житла, а також від близькості до бювету.

На території курорту Шаян працює багато кафе, барів, ресторанів. Організовуються екскурсії цікавими місцями Закарпаття: історичними пам'ятками, замками, форелевими господарствами та ін.

Чисте карпатське повітря, гірський ландшафт, квітучі полонини створюють унікальні умови для відпочинку та лікування в Шаяні цілий рік.

Показання для санаторного лікування в Шаяні:
- хвороби шлунка зі зниженою, нормальною та підвищеною секреторною функцією, рефлюкс-езофагіти;
- виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, постгастрорезекційні гастрити кислотністю;
- супутні зміни у вигляді холе- та панкреатостазу;
- хронічні панкріатити;
- гепатити;
- гепатози;
- цукровий діабет;
- інсуліно залежний;
- дисфункції кишківника;
- Сечокислі діатези;
- хронічні захворювання сечовивідних шляхів;
- Хронічні інтоксикації.

Відпочинок у Шаян привабливий для тих, кому потрібно поправити своє здоров'я, хто любить природу, цінує її неповторну красу, любить тишу та спокій.

Шаян: відпочинок влітку
Відпочиваючи влітку в Шаяні крім лікування Вам можуть запропонувати: походи в гори, збирання ягід та грибів, екскурсії замками та фортецями, відвідування термальних джерел у Велятині. На відстані 1 км від Шаян знаходиться озеро, яке багато хто називає Силоамською купальною, де можна купатися, кататися на човні або катамарані.

Шаян: відпочинок взимку
Взимку Ви можете насолоджуватися чудовими краєвидами, засніженими горами, оздоровчими процедурами у санаторіях Шаян. Крім того, зимовий відпочинок у Шаяні – це і катання на лижах. У регіоні функціонують гірськолижні витяги – 300 метровий на території Шаян, 800 метровий у сусідньому селі Велятино.

Проїзд
Курорт Шаян розташований у чудовому куточку Закарпаття, на відстані 15 км від залізничної станції Хуст, 60 км від міста Мукачеве. Автобусне та автомобільне сполучення - від автостанцій Хуст, Мукачеве та Ужгород.

До Ужгорода – 120 км
Аеропорт – ні
Залізнична станція - ні
Автостанція – ні
Радіо-таксі - ні
До гірськолижного витягу – у селищі
Пам'ятки архітектури – невідомо
Місця купання, пляжі: - ні
Кафе, бари, ресторани – невідомо
Мінеральні води – є
Походи в гори – є

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.