ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Верховина. Відпочинок у Верховині


Івано-Франковська область

ВЕРХОВИНА – селище міського типу, адміністративний центр Верховинського району Івано-Франківської області (Україна). Знаходиться на висоті 618 метрів над рівнем моря на річці Чорний Черемош (притока Черемоша), за 150 км від Івано-Франківська та 31 км від залізничної станції Ворохта. Верховиною в Карпатах називають найпіднесеніші ділянки місцевості.

Селище Верховина до 1962 року називалося Жаб'є. Перші згадки про нього зустрічаються з 1424 року. Прекрасна карпатська природа, навколишні вершини - гора Пушкар (812 м), Магурка (1025 м), Синиці (1186 м), Біла Кобила (1473 м), круті хвилі Черемоша, самобутня гуцульська культура, народні традиції приваблюють численних туристів. З селища відкривається мальовничий краєвид на гірські вершини – початок Чорногорського хребта. Великий інтерес для туристів має гора Поп-Іван (2020 м) зі старою польською обсерваторією на вершині. З Верховини до початку пішого маршруту можна дістатися машиною.

Верховина: відпочинок, житло, ціни
У Верховині знайти житло не складно, але хороше житло краще замовляти раніше. Селище дуже велике, є бази відпочинку, пансіонати, готелі, добре розвинений сільський (зелений) туризм у Верховині. Власники приватних садиб гостинно відчиняють свої двері мандрівникам. Вартість відпочинку у Верховині взимку залежить від близькості до витягу та від комфортності проживання. А влітку здебільшого від комфорту.

Відпочинок у Верховині буде цікавим справжнім поціновувачам природи, а також давніх традицій Гуцульщини. Тут збереглися старовинні народні звичаї та обряди, легенди та казки. Щоб переконатися в цьому, достатньо відвідати Верховину на Різдво, Великдень та інші свята. Щорічно, 9 січня, у Верховині організується свято "Гуцульська коляда". На святі можна почути колядки, музику трембітів, скрипок.

Зимовий відпочинок у Верховині – це переважно гірськолижний відпочинок, на території району діють два гірськолижні витяги, один з яких знаходиться безпосередньо у Верховині (схил гори Пушкар), а другий у с. Ільці (схил гори Запідки), за 5 км від Верховини по дорозі на Ворохту. Обидва гірськолижні схили мають північну експозицію, яка дає можливість триматися на них сніговому покриву з початку грудня до кінця березня. У районі налічується кілька пунктів прокату гірськолижного спорядження та десяток кваліфікованих гідів-гірськолижників. Ну а якщо Вам гірськолижні схили здадуться надто простими, то за 52 км від Верховини знаходиться відомий гірськолижний курорт «Буковель».

ВерховинаНавесні у Верховині одним із найпопулярніших видів туризму можна вважати водний (сплав по гірській річці). Верховинський район цікавий завдяки складним порогам переважно Чорного та частково Білого Черемошів. Туристи-водники уподобали береги цих річок ще на початку сімдесятих років.

Відпочинок влітку у Верховині переважно пов'язаний з «тихим полюванням»: збирання ягід, грибів, лікувальних трав.

Верховина: пам'ятки
У Верховині знаходиться приватний музей гуцульського побуту та музичних інструментів Романа Кумлика. У невеликому сільському будинку зібрана колекція скрипок, національні предмети побуту, музичні інструменти та багато іншого. І все це підкріплюється оповіданнями, грою на інструментах та жартами господаря музею.

Проїзд
Добиратися до Верховини найкраще з Івано-Франківська – автобусом, маршруткою. Час у дорозі близько трьох годин. Можна добиратися із Чернівців (але транспорт ходить рідше), з пересідкою через Косів.

До Івано-Франківська – 135 км
Аеропорт – ні
Залізнична станція - ні
Автостанція – є
Радіо-таксі - ні
До гірськолижного витягу - 2 км.
Пам'ятки архітектури – є
Місця купання, пляжі: - річка Черемош
Кафе, бари, ресторани - є
Мінеральні води – ні
Походи в гори – є

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.