ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Свалява. Відпочинок у Сваляві


Закарпатська область

 СВАЛЯВА – досить великий райцентр, розташований за 30 км від Мукачеве. В околицях розташовується відома курортна зона, багата на мінаральні води типу "Боржомі". Тут збудовано безліч санаторіїв - відомі курорти "Поляна", "Сонячне Закарпаття". Саме місто нічим особливим не примітний. Є пам'ятка архітектури – Михайлівська церква 16 століття та є музей.

Туристи у самій Сваляві зазвичай не зупиняються, а їдуть відпочивати та лікуватись саме на Свалявські курорти – у сусідні села, розташовані в межах 15-20 км від Сваляви. У центрі Сваляви залізничний вокзал (через нього йдуть усі потяги Львів-Ужгород, а також електрички), автовокзал, ринок, кіоски, магазини. За 10 хвилин від центру є невеликий готель "Карпати" - можна зупинитися на ніч - цілком пристойно і недорого. Поруч є торгові центри, але ціни дуже завищені – краще купувати продукти біля ринку.

КУРОРТИ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ (відпочинок та лікування)

Село Голубине
Невелике село, розташоване поряд із Свалявою. Уздовж центральної вулиці розташовані приватні будинки, інфраструктури майже немає. Відразу за селом знаходяться санаторії "Кришталеве Джерело" та "Квітка Полонини" ("Сузір'я"). Велика територія, поряд гора та ліс, тече невелика гірська річка. У селі є магазини та кафе, до санаторіїв близько 1 км.

Село Солочин
Одразу за санаторіями починається друге село. Тут зовсім мало приватного сектору. На горі неподалік санаторію "Квітка Полонини" є бугельний витяг. Гора невелика пологі, траса широка. У селі є гарне кафе та магазин (поруч із трасою).

Село Поляна
Велике село, розташоване за 15 км від Сваляви. Тут розташовано: санаторій "Поляна", "Квелле-Поляна". Багато магазинів, кафе. Поруч із санаторієм "Поляна" є юбвет із мінеральною водою. У центрі села є невеликий витяг - бугель завдовжки 600 метрів. Траса не дуже широка, полога.

Транспорт
З автовокзалу автобуси йдуть у всіх напрямках, досить часто. Є також автобуси, що проходять, які не заїжджають на автовокзал - їх потрібно ловити з перехрестя за мостом (10 хвилин від центру). Потяги ходять також досить часто, можна виїхати у напрямку Ужгорода чи Львова. Увечері виїхати зі Сваляви складно – весь потік транспорту проходить вранці та вдень. Є спецавтобуси до санаторіїв - на них написано "Сонячне Закарпаття" або ін. Зупиняються на вимогу необхідного санаторію.

До станції Карпати (санаторії "Карпати", "Перлина Карпат") 12 км, у дорозі близько 20 хвилин (маршрутка).
До села Голубине – їхати 5-10 хвилин, (маршрутка), близько 5 км.
До села Солочин – 7-8 км, їхати 10-15 хвилин.
До села Поляна їхати 15-20 хвилин, близько 15-20 км.
До Сонячного Закарпаття (с.Яківське) їхати 20-25 хвилин, через Поляну (2 км від Поляни). Цією ж трасою можна виїхати до села тур'я Пасіка та смт.Перечин.

Відпочинок у Сваляві приємний тим, що курорт розташований у мальовничій долині на річці Латориця з усіх боків облямований чарами горами.

Проїзд
Добиратися до Сваляви найкраще з Ужгорода чи Львова – автобусом, маршруткою, поїздом. З Ужгорода час у дорозі близько півтори години. Через Сваляву проходять потяги Ужгород-Львів та далі, а також міжнародна автомобільна магістраль Львів-Чоп. Траса там чудова.

До Ужгорода – 65 км
Аеропорт – ні
Залізнична станція - є
Автостанція – є
Радіо-таксі - ні
До гірськолижного витягу - 4 км.
Пам'ятки архітектури – невідомо
Місця купання, пляжі: - річка Латориця
Кафе, бари, ресторани - є
Мінеральні води – є
Походи в гори – є

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.