ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Різдво у Карпатах

Фото: Рождество в КарпатахНа Різдво та великі міста та невеликі села, кожен готель, пансіонат чи база відпочинку у Карпатах готують різдвяну програму. Але привабливість свята не в цьому. Це не просто театралізована вистава. Це свято відзначається у кожній родині. Спочатку вся родина увечері 6 січня збирається за святковим столом, а потім молодь виходить на вулиці та розпочинаються гуляння. Будь-хто, хто приходить у гості до будинку - дорогий гість, його посадять за стіл, незалежно від того, знайома людина чи просто перехожа. І наступного дня все повторюється.

Туры в Карпаты на Рождество

Карпати: відпочинок на Різдво, житло, ціни
Якщо Ви вирішили відвідати Карпати на Різдво, то Вам потрібно завчасно подбати про бронювання номера у готелі або приватному секторі. І пошук житла краще починати вже у вересні, коли є вибір, оскільки чим ближче до Нового року, тим пропозицій стає дедалі менше. Як правило, готелі, пансіонати, бази відпочинку готують для своїх відпочиваючих цікаву святкову програму, дещо осучаснену, яка оплачується додатково. Але, якщо Ви вирішили зупинитися у приватному секторі, то Вас також свято не омине стороною, а навіть навпаки, Ви доторкнетесь до місцевих традицій та звичаїв святкування Різдва. Підібрати житло для своєї родини у Карпатах Ви можете на сторінці «Готели-бронь».

Гостиницы, отели, коттеджи в Карпатах на Рождество

Різдво: традиції, звичаї
Підготовка до свята починається з встановлення дідуха – снопа з колосків. Його ставлять поруч, а іноді й замість ялинки та освячують. За народними повір'ями до нього вселяється добрий дух. Цей звичай зберігся ще з язичницьких часів. Нині сніп роблять не лише з колосків пшениці, жита, вівса, а ще й прикрашають його калиною, горіхами, заплітають різні візерунки. І його не викидають після свята! Зерном напередодні Старого нового року посипають усіх рідних, щоб у будинку було здоров'я, щастя та радість до наступного року.

Фото: празднование РождестваІ навіть природа готується до Різдва. Чистий сніг, посипані білими пластівцями стрункі ялинки та кави, чисте морозне повітря. Замість ілюмінації – безліч свічок, запалених скрізь: біля придорожніх хрестів, у численних каплицях, церквах. І звідусіль чується музика церковних дзвонів, пісні колядників і просто людей, які мають святковий настрій.

Різдво в Карпатах - одне з найбільш шанованих свят. Головне його дійство - спільна вечеря всієї родини (6 січня) - зберегла давні традиції та звичаї. За традицією, кожен член сім'ї має бути вдома, не можна запізнюватися до столу. Під час вечері не можна виходити з-за столу та голосно розмовляти. І хоча протягом століть ці традиції та звичаї змішалися з церковними обрядами, залишилася народна магія, пов'язана з вірою у сили природи.

Вечеря готується весь день напередодні Різдва. До роботи приступають лише з гарним настроєм. Жителі Карпат ставлять на різдвяний стіл дванадцять страв. Це символізує достаток та очікування благополуччя. Всі страви – пісні, без м'яса, молока, яєць та жиру. Обов'язкові страви – кутя, узвар, борщ, голубці, вареники. Все інше – залежно від місцевих звичаїв. Зазвичай багато грибів, риби. Головною стравою вважається кутя. Існує кілька рецептів її приготування. Зазвичай беруть пшеницю, мед, горіхи, родзинки, мак… Протягом усіх свят, до Водохреща, кутя має стояти у найпочеснішому місці вдома.

Сім'я сідає за стіл, як тільки на небі з'явиться перша зірка. Хто першим її побачить – буде щасливим цілий рік. Гуцули накривають стіл лижником, потім кладуть скатертину. На стіл чи поруч ставлять дідуха. По кутах столу кладуть голівку часнику, голівку маку, волоські горіхи, яблука та ще свіжоспечений хліб. Цей хліб можна їсти лише після всіх свят – після Василя (14 січня), а кілька шматків тримають до весни, щоб закопати на городі чи на полі, на врожай.

Перед їжею запалюють свічку, моляться та згадують померлих родичів. Вважається, що саме у Святий вечір душі сходяться до будинку – для них теж кладуть ложку та тарілку. З-за столу цього вечора вже не встають, їжі не додають. Після вечері стіл не прибирають.

Фото: Рождественские гулянияЗа давнім звичаєм, родичами, хрещеними, сусідами збирають вечерю. А зараховують її діти. Приймаючи такі дари, господарі також збирають у відповідь дари зі свого столу або обдаровують дітей горіхами, цукерками. Після вечері дорослі готуються до вечірньої церковної служби, а молоді дівчата гадають.

Вечір закінчується та починається різдвяна ніч, під час якої не можна спати – все щастя можна проспати. Але навіть за великого бажання заснути, це важко - звідусіль чути церковні дзвони, колядки. Найбільше колядують діти. Колядувати та заходити першими до будинку в день Різдва можна лише чоловікам.

Після закінчення служби сім'я знову збирається за святковий стіл, але не пісний. Тепер на стіл виставляється вже все, що душа бажає. Після обіду настає час відпочинку, ходять у гості. Увечері гуляння продовжуються.

Приїжджайте на  Різдво до Карпат , відпочиньте у справжній гірській казці!!!

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.