ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Радонові джерела

Для тих, хто ще не знає, що таке радон, і чому купання у радонових джерелах вважається корисним, проведемо невеликий екскурс. Радон має багатосторонню дію на організм. Радонові ванни викликають у першій фазі звуження, у другій – розширення капілярів, благотворно впливають на функції серцево-судинної системи, вирівнюючи та знижуючи артеріальний тиск, пульс стає більш стабільним. На центральну нервову систему радонові ванни мають легку гальмівну дію, покращується сон, настрій. При виражених хворобливих станах радон має знеболюючий ефект. Лікування радоном призначається при різних захворюваннях опорно-рухового апарату та периферичної нервової системи.

Гостиницы, отели, коттеджи в Карпатах

В Українських Карпатах радонове джерело знаходяться на території Сколівських Бескид та Стрийсько-Сянської Верховини біля підніжжя гори Зелеменки, с.Гребенів. Головним козирем цього місця вважаються радонові джерела, що лікують захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, які допомагають людям із проблемною шкірою. У 19 століття саме радонові джерела та чудова природа принесли популярність цьому селу. Тоді ж арсенал природних лікувальних чинників розширився за рахунок мінеральних вод. Джерела славляться чудодійним лікувальним впливом на організм людини. Вони здавна приваблювали не лише місцевих жителів, а й європейців.

Радонове джерело, що оздоровлює вплив на весь організм. Вода багата на мікроелементи. Прийняття ванни рекомендується для профілактики остеохондрозів і неврозів, зниження рівня холестерину в крові, чудово очищає шкіру, знімає стреси. Занурюватися в радонову ванну рекомендується до серця на 4-10 хвилин. Під час курсу лікування не рекомендується вживати спиртні напої. Але перш, ніж прийняти ванну, рекомендується порадитися зі своїми лікарями.

Відкрили джерело у 19 столітті, коли на Сколівщину прибув чех Йовжі Шматер – працьовитий, енергійний юнак. Сподобалися йому не лише мальовничі краєвиди, а й красуня з Гребенева, з якою він одружився і залишився тут назавжди. Знайшовши лікувальні джерела біля підніжжя Зелемянки, Йовжі Шматер побудував зручні та гарні пансіонати, запросив до співпраці висококваліфікованих лікарів, дав роботу багатьом людям із Гребенева та Сколе.

У 1906 році вода була проаналізована в лабораторії Союзу Австрійських лікарів-аптекарів у Відні та визнано її високу цінність. Повторно 1926 року у Львівському університеті це підтвердив доцент лікарської хімії Генріх Рубенбаден. Біля Зелеменки лікували кістково-м'язові та нервові захворювання.

Тут лікувалися та відпочивали Митрополит Андрій Шептицький та все галицьке духовенство…

Зелемянські лікувальні води, її пансіонати тоді були відомі не тільки на всю Галичину – про них говорила також Західна Європа. Прекрасні котеджі та вілли приймали на лікування сотні хворих та відпочиваючих. Тут була маленька бібліотека, тенісні корти, власний оркестр. На жаль, сьогодні лише самотні залишки фундаментів нагадують про той час розквіту.

За час радянської влади курорти Зелеменки залишилися забутими та занедбаними. Але люди завжди користувалися лікувальними джерелами, згадуючи давній час.

Унікальний мікроклімат, жорстке дотримання екологічного режиму (в радіусі 100 км від села немає промислового виробництва), інфраструктура туризму, відпочинку та оздоровлення, радонові та мінеральні джерела, мережа туристичних маршрутів у гірській місцевості, більш-менш нормальні автодорожні траси, наявність пам'ятних географічних, історичних місць, близькість до лижних трас у Славському – все це у сукупності та, насамперед, екологія, відрізняють цю місцевість від інших районів Карпат.

Для тих, хто бажає випробувати силу радонових джерел, може приїхати на відпочинок у Гребенів. За 500 метрів від джерела збудовано сучасний готель «Три брати». Комфортабельні номери, розвинена внутрішня інфраструктура дозволять Вам не лише чудово провести свій відпочинок, а й оздоровитись. Будьте здорові!


Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.