ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Поради туристам

Загальні поради
1. Уважно стежте за розпалюванням вогнищ та примусів. Краще обкопати місце багаття, щоб іскри не підпалили суху траву поряд. Після стоянки завжди заливайте багаття водою. Іноді в популярних туристичних місцях є місця, де вже не раз розводилося багаття. За можливості краще знайти таке місце. Тим більше, що зазвичай це найкращі місця для стоянки, навіщо винаходити велосипед.
2. Не рубайте живі дерева. Зазвичай скрізь є сухі гілки.
3. Якщо після стоянки у Вас залишилися непотрібні поліетилен та папір – акуратно спалить їх.
4. Якщо у Вас залишилися після їжі непотрібні бляшанки - обпікніть їх у багатті до чорного кольору, сплюсніть їх каменем або сокирою, після чого закопайте.
5. Не залишайте після себе сміття. Забирати в лісі зазвичай нема кому. Гори сміття залишають неприємний осад. Хочеться знайти незайманий куточок природи.
6. Не варто руйнувати збудовані до Вас місця для пиття води та відпочинку.
7. Не забруднюйте джерела, струмки, мінеральні джерела. Вам із них пити.
8. Не рвіть без потреби квіти та ягоди, не ламайте гілки дерев.
9. Не лякайте диких тварин, а також корів, овець, кіз, що пасуться та ін. (А то господарі дадуть вам тумаків)
. Зазвичай вони відстані відміряють часом у дорозі. Сказаний Вам час множте на два – це і буде реальний час у дорозі до шуканого пункту.
11. Якщо зібралися у невелике село, одягайтеся скромніше – не треба шокувати місцеве населення.

Гостиницы, отели, коттеджи в Карпатах

Походи у гори
Якщо ви зібралися в похід у гори навіть на 1 день, краще брати із собою запасні сухі речі. Це стосується будь-яких походів за будь-якої погоди, оскільки погода в горах дуже мінлива. Особливо це стосується Говерли, Петроса та інших гір понад 1600 метрів.
Якщо навіть унизу світить сонце та спека – то на вершині може бути туман чи дощ. А якщо ще сильний вітер – то вдвічі гірше. Не слід забувати, що при збільшенні висоти на 100 метрів температура падає в середньому на 1 градус. Тобто, якщо забратися на вершину Говерли (2061 м) і внизу (наприклад, у Ясині близько 1000 метрів) була температура 25 градусів, то на горі приблизно 15. Плюс можливий дощ, вітер, туман... Взуття бажано непромокаючі. Можна туфлі. Кеди та кросівки не рекомендую – не дуже зручно. Якщо пройшов дощ, трава мокра, відповідно штани будуть по коліна мокрі. Для одноденного походу достатньо взяти з собою трохи їжі, пластикову пляшку для води, куртку, що не промокає, або дощовик, головний убір. А от якщо на кілька днів, то тут уже цим не обійдешся. Зразковий комплект речей - запасні штани, сорочка, непромокальна куртка, можна светр, головний убір, запасне взуття. Ну і звісно намет, спальник, каремат, казанок, їжі на кілька днів. Карта, бажано півкілометрова та компас. І не забувайте, що тягти величезний рюкзак легко лише перші 2 кілометри (якщо без підготовки). А в горах захочеться його скинути та йти без нього. Тому плануйте маршрути виходячи з усіх перерахованих вище умов - погоди, кількості речей, типу місцевості. І ще – у тумані видимість 10 метрів. Загубитися можна легко. Тому треба йти один за одним, не втрачаючи з видимості інших. що тягти величезний рюкзак легко лише перші 2 кілометри (якщо без підготовки). А в горах захочеться його скинути та йти без нього. Тому плануйте маршрути виходячи з усіх перерахованих вище умов - погоди, кількості речей, типу місцевості. І ще – у тумані видимість 10 метрів. Загубитися можна легко. Тому треба йти один за одним, не втрачаючи з видимості інших. що тягти величезний рюкзак легко лише перші 2 кілометри (якщо без підготовки). А в горах захочеться його скинути та йти без нього. Тому плануйте маршрути виходячи з усіх перерахованих вище умов - погоди, кількості речей, типу місцевості. І ще – у тумані видимість 10 метрів. Загубитися можна легко. Тому треба йти один за одним, не втрачаючи з видимості інших.

Прикордонні зони
Громадянам України необхідно мати з собою документ, що посвідчує особу - вітчизняний або закордонний паспорт, посвідчення водія, службове посвідчення або інший, виданий державними органами документ, що має обов'язкові реквізити - прізвище, ім'я, по батькові, фотокартку, підпис відповідальної особи, печатку або штамп організації, яка видала документ, дату видачі. Громадяни України в'їжджають у прикордонну зону та пересуваються в ній лише на підставі документів, що засвідчують їхню особу. Іноземцям необхідно також мати документи, що підтверджують законність їхнього перебування в Україні. В'їзд у зону, яка знаходиться між кордоном та прикордонними спорудами, допускається лише на підставі спеціального дозволу підрозділів Прикордонних військ.

Які ліки взяти із собою
Кожному туристу бажано мати під рукою запас лікарських засобів для надання першої допомоги у різних ситуаціях. Іноді це може врятувати ваше життя чи життя інших людей. Ситуації бувають різні. Невелика аптечка не сильно ускладнить Ваш багаж, але допоможе позбавитися безлічі проблем.
Бажано мати з собою хоча б один засіб з кожної групи наступних препаратів:фервексколдрекс, терафлю.
Знеболювальні засоби: парацетамол, аспірин, спазмалгонмезимЗасоби від запорів - гуталакс, координакс
Протиалергічні препарати - кларитин, телфаст
Серцеві препарати - корвалол, валокордин
Місцеві антисептики - йод, "зеленка"
Ножиці, пінцет, бинт, лейкопластир

Крім того, бажано покласти в аптечку градусник у футлярі.
Не беріть із собою сильнодіючі препарати, антибіотики, сильні снодійні, а також препарати, якими Ви раніше ніколи не користувалися і знаєте про них лише з чуток. Лікарська алергія - один із найнебезпечніших типів алергічних реакцій. Маючи на руках необхідний набір лікарських засобів, не захоплюйтеся самолікуванням. Якщо симптоми нездужання не проходять, краще зверніться до місцевого лікаря - тим більше, що більшу частину Ваших витрат покриває обов'язкова медична страховка, яка виїжджає за кордон.

Як поводитися в незнайомій місцевості
Якщо ви вперше в незнайомій місцевості, краще слідувати заздалегідь наміченому маршруту. Якщо ви подорожуєте у групі чи компанії друзів – краще триматися разом. У горах буває все. Можна навіть заблукати. І у горах є небезпечні урвища. Якщо є мобільник, краще взяти його із собою. Взимку в горах можуть траплятися снігові лавини. Щоб дістатися місця призначення, краще запитувати у таксистів або водіїв маршруток і автобусів. Вони точно розкажуть вам, як краще і швидше дістатися. Місцеве населення також може допомогти, проте можуть дати неправильну інформацію. Будьте ввічливими. Особливо, якщо ви не знаєте української мови. До російських туристів ставляться доброзичливо, але бувають різні. Якщо ви ніколи не були в лісі або в горах, краще нікуди далеко не вибиратися. Завжди можна знайти екскурсовода,

Гірськолижникам-початківцям
Спорядження для катання можна взяти напрокат прямо на лижній базі. Прокат зазвичай коштує від 30-50 грн. і вище. У горах зазвичай на 5-10 градусів холодніша, ніж на рівнині, тому слід тепло одягатися. При собі бажано мати кілька пар рукавиць – хутряні, вовняні. Набір змінних устілок та вовняних шкарпеток. Взуття слід підбирати таким чином, щоб залишався вільний простір між ступнею та взуттям. Верхній одяг повинен бути по можливості непромокальний і вітронепроникний. При інтенсивному русі теплі куртки зазвичай знімають, при зупинках необхідно відразу одягнутися.

Не можна розтирати змерзлі руки, ноги, обличчя спиртом чи снігом. Найкраще розтерти теплими руками. При сушінні черевиків або верхнього одягу будьте обережні - не спалить :-)

Переохолодження
Якщо людина потрапила в холодну воду або навіть у сильний мороз без відповідного одягу чи непередбачених обставин, вона може загинути від переохолодження. Навіть якщо людину після цього помістити в тепле приміщення, загибель зазвичай настає через годину при сильному переохолодженні. Ознаки - порушення дихання, уповільнення реакції, сильне зниження температури тіла, болючі відчуття в суглобах, невиразна мова... У цьому випадку необхідно надати екстрену допомогу. Людина вже не зможе зігрітися самостійно. Потрібно забезпечити повний спокій, напоїти гарячим чаєм, дати теплий сухий одяг. Не можна розтирати тіло, давати алкоголь. Якщо немає гарячої води, краще зігрівати постраждалого власним тілом. Потім обкласти тіло шматками тканини, змоченими у гарячій воді. Одночасно масажувати кінцівки. Обігрів повинен бути рівномірним та поступовим. Не можна поміщати постраждалого поряд із вогнем. Після того, як людина прийшла до тями, напоїти чаєм, нагодувати, і забезпечити спокій не менше ніж на добу.

Якщо ви самі не в змозі надати першу допомогу, зверніться до медичного закладу або до найближчого населеного пункту. Але важливо запам'ятати, що зволікання може коштувати людині життя.

Гірська хвороба
У цій невеликій статті ми говоритимемо зовсім не про те, що тягне туристів у гори. І не про те, що штовхає відчайдушних людей на нові подвиги та підкорення гірських вершин. І навіть не про те, що змушує багатьох людей, незалежно від віку та захоплень, просто приїхати та насолоджуватися гірськими пейзажами…
Все набагато простіше та серйозніше – справді існує гірська хвороба.

Причини
При наборі висоти щільність повітря зменшується і організм перестає одержувати необхідну кількість кисню. Легкі не встигають захопити достатньо кисню з повітря. Не обов'язково бути професійним скелелазом чи гірськолижником, щоб одержати гірську хворобу. Будь-яка людина, яка потрапляє на висоту понад 1000 метрів над рівнем моря, ризикує зіткнутися із проблемами.

Проблеми можуть виникнути у різних людей - з різною фізичною підготовкою, здоров'ям, різного віку. У будь-якої людини, незвичного до умов високогір'я, можуть виникнути легкі та важкі форми хвороби. У Карпатах немає гір понад 2060 метрів. На Чорногорі є вершини трохи більше 2 км. Але і на цій висоті є ризик. Тому людям непідготовленим, а також з ослабленим здоров'ям слід дотримуватися деяких запобіжних заходів. Деякі швидко адаптуються до нестачі кисню, деяким потрібна тривала адаптація.

Симптоми
Якщо при підйомі в гору починається задишка, нудота і біль голови - це перші симптоми захворювання. Допомагають анальгетики та велика кількість рідини. Якщо ж відчувається нездужання – краще на вершину не йти. Можна дочекатись групи на місці або спускатися вниз. Для людей зі слабким серцем сходження також небезпечне. Це не легка прогулянка, а тяжка робота. Деякі до вершин не доходять, часті випадки серцевих нападів. Це стосується особливо популярних вершин, на які зазвичай ведуть групу людей різної вікової категорії.

Загальні поради
Потрібно пити більше рідини, уникати алкоголю та берегти сили свого першого дня в горах. Щоб запобігти гірській хворобі, рекомендується випивати 3-4 л води на день. Залишайтеся на тій же висоті, поки симптоми, що виникли, не зникнуть. Тільки коли вони повністю пройдуть, вважайте, що ви акліматизувалися та можете продовжувати сходження. Якщо ви не впевнені в собі, завжди буде розумним почати спуск при появі симптомів. Насправді, як тільки ви спуститеся, покращення вашого стану піде швидше.
Бажано спочатку зробити сходження короткими маршрутами, на невелику висоту, щоб оцінити свої сили і трохи звикнути до фізичних навантажень.
Якщо хтось із групи починає погано виглядати і хитатися, вважайте, що ця людина наражається на значну небезпеку і їй потрібна негайна допомога. І завжди важливо пам'ятати, що якщо хтось із ваших товаришів скаржиться на головний біль та інші симптоми гірської хвороби, слід припинити сходження доти, доки йому не стане краще.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.