ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Іршава. Відпочинок в Іршаві


Закарпатська область

Иршава

ІРШАВА – невелике містечко у центрі Закарпатської області. Походження назви міста Іршава дуже цікаве: старослов'янська назва від слова "іржава". Річка Іршавка чи Іржавка несла у собі велику кількість оксидів заліза, через що вона мала відповідний іржавий колір. Стара назва міста "Ілошва" – від прізвища володарів даної території.

Іршавський район був заснований у 1949 році, а районний центр Іршава отримав статус міста у 1982 році. Іршавський район знаходиться в центральній частині Закарпатської області, на обох берегах річки Іршавки (притоки Боржави), на відстані 83 км на шосе, 108 км на залізниці від Ужгорода.

Через Іршаву проходить вузькоколійна залізниця Берегово – Кушниця та шосейна дорога Мукачево – Довге – Хуст.

Туристична інфраструктура Іршави розвинена поки що слабко. Мальовнича природа Іршави, гарні гори, ліси, швидкі гірські річки, чисте повітря, безліч історичних місць, гостинність місцевих жителів ось заради цього і варто приїхати до цього невеликого містечка.

Визначні місця Іршави
Туристи мають змогу побачити унікальні дерев'яні церкви в селах Локоть та Дешковиця (побудовані без жодного цвяха) – у них збереглися старовинні книги та ікони; жіночий православний монастир у с. Приборжавський та жіночий греко-католицький у с. Імстичево. На території району знаходиться середньовічний Бронецький замок (збудований у 13 ст.). Унікальною є Михайлівська церква в селі Ільниця, побудована з величезного каміння-валунів у 1707 році. Товщина її стін сягає 1,2 метрів. У селі Лисичове знаходиться музей-кузня "Гамора", а в селі Приборжавське діючий водний млин. На території краю знаходиться чудовий Національний парк «Зачарований край» з оригінальними скелями, які справляють незабутнє враження на туристів.

Відпочинок в Іршаві не залишить вас байдужим і ви захочете повернутися сюди!

Проїзд
Добиратися до Іршави найкраще з Мукачево – автобусом, маршруткою.


До Ужгорода – 83 км
Аеропорт – ні
Залізнична станція - є
Автостанція – є
Радіо-таксі - ні
До гірськолижного витягу - 40 км.
Пам'ятки архітектури – є
Місця купання, пляжі: - річка Іршавка
Кафе, бари, ресторани - є
Мінеральні води – є
Походи в гори – є

 

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.