ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Хотин. Відпочинок в Хотині


Чернівецька область

 ХОТІН - це край давніх історичних пам'яток архітектури, дивовижної краси лісів та річок, край гостинних людей, талановитих народних майстрів, у роботах яких відбито незвичайність Буковини.

Побувавши в Хотині, Ви поринете в історичне минуле українського народу, на власні очі побачите архітектурні пам'ятки, з якими пов'язані славетні битви козацького війська з військами імперії Османа. До вищезгаданих пам'яток належить Хотинська фортеця, яка неодноразово реконструювалася, розширювалася, руйнувалася завойовниками та відбудовувалась наново (Спочатку фортеця була дерев'яною, але у XIII столітті за наказом Данила Галицького замість дерев'яної спорудили кам'яну). Стіни цієї фортеці були свідками багатьох подій та баталій, що увійшли до історії. На території фортеці розташований Хотинський замок, історія якого сягає ще римсько-дакійських часів, його збудував дакійський цар Котизон. Цей замок є найважливішою історичною та архітектурною пам'яткою краю. Також на території фортеці споруджено пам'ятник відомому українському полководцю Петру Сагайдачному.

Що ж до інших архітектурних пам'яток Хотинщини, то другою з головних пам'яток є курган-могила на полі Ставчанської битви (1739). На честь її 250-річчя у селі Ставчани відкрито меморіал пам'яті воїнам, які померли на полі бою, а також відновлено братські могили воїнів та 54 індивідуальні могили офіцерів. До найцікавіших архітектурних пам'яток відносять городище X-XI ст., Яке було штучне зміцнення. Воно було центром життя усієї округи. Найдавніша з культових споруд - церква Олександра Невського, Святомиколаївська церква, що належить до рідкісних храмів, які своїм походженням досягають традицій Афонського центру християнських монастирів. Також для туристів буде цікаво відвідати історико-краєзнавчий музей, що розташований на території Хотинського міського парку. Поруч із музеєм знаходиться Святопокровська церква (1868).

Хотин туристичний
Саме ж місто Хотин - одне з найдавніших міст України. Археологи відносять його до VII ст. Це один із головних туристичних центрів Буковини, що приймає значні потоки туристів та гостей. Тут природа створила всі умови для відпочинку: річки та ставки багаті на рибу (короп, карась, судак, лящ і навіть сом), так що завзятим рибалкам буде чим тут зайнятися. Якщо Ви любите полювати, то в Клишковецькому лісництві створено товариство мисливців і Вас не буде жодних перешкод для полювання. А якщо Ви любитель водних подорожей, то до Ваших послуг 50-місний катер, за допомогою якого Ви зможете здійснити подорож річкою Дністер та насолодитися мальовничими панорамами Хотинського краю. Також на Хотинщині існує унікальний заповідник "Кам'яний яр", де завдяки турботі людей місцева фауна поповнюється видами птахів, що зникають, відроджується його давня слава. Місцеві місця ідеально підходять для того, щоб добре відпочити, подихати чистим повітрям, назбирати в лісі грибів та квітів, до того ж у Хотинських лісах багато придорожніх майданчиків для відпочинку, спеціально збудованих столиків та обладнаних місць для багать. Одним словом для Вас тут створені всі умови для того, щоб Ви змогли побути наодинці з природою, забувши про метушливе курне місто.
 
Якщо ж говорити докладніше про народні промисли Буковини, то особливо розвинене гончарство і плетіння килимів. Хотинські килими та кераміка відрізняються високою якістю та різноманітністю. А як інакше, адже вони створені руками майстрів, які добре знають свою справу, вкладають не тільки майстерність, а й душу у свою роботу. Якщо Вам пощастить, Ви зможете побачити неперевершені роботи Раїси Бродвінської – народної майстрині з лозоплетіння або чудові вишивки народної майстрині Майї Жунєвої.
 
Обов'язково завітайте до Хотинщини. Ви не пошкодуєте про свій вибір, коли відчуєте приплив енергії та сил, які подарує Вам природа в подяку за дбайливе до неї ставлення, а кількість та різноманітність історичних архітектурних пам'яток та пам'яток природи цього краю не тільки не залишить Вас байдужими, а й подарує безліч незабутніх. вражень.


Проїзд
Добиратися до Хотина найкраще з Чернівців маршруткою чи автобусом.

До Чернівців – 63 км
Аеропорт – ні
Залізнична станція - ні
Автостанція – є
Радіо-таксі - невідомо
Пам'ятки архітектури – є
Місця купання, пляжі: - річка Дністер
Кафе, бари, ресторани - є
Мінеральні води – ні
Походи в гори – ні

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.