ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Коломия. Відпочинок в Коломиї


Івано-Франковська область

 

Коломия - изюминка передгір'я Карпат, символ відродження забутих святинь, люлька західноукраїнської історії, перлина та душа гуцульського краю. Коломия розташована на лівому березі річки. Прут – один із найкрасивіших райцентрів в Україні, неформальна столиця Покуття.

Сважається, що місто Коломия було засноване антами у 4-5 столітті нашої ери. Вперше, 1241 року, біля Галицько-Волинського літопису, місто згадується як "прибуткове місто" князя Данила Галицького. У давнину місто виконувало функції торговельного та оборонного центру південно-східної околиці Галицької Русі. Герб міста, яке представляв голову орла, вперше згадується у 1395 році, Магдебурзьке право з 1405 року.

Коломия – досить велике місто, багато магазинів. У центрі великі будинки, збудовані ще, мабуть, у 19 столітті. За останні кілька років місто перетворилося на один із туристичних центрів Прикарпаття. Більшість туристичних маршрутів проходить через неї, включаючи львівську залізницю. Коломию часто називають "Воротами Карпат", оскільки через неї проходить один із маршрутів до Яремчі.

Відпочинок у Коломиї приваблює мандрівників своєю багатою історією, торговим та господарським центром. Щороку у серпні відбувається Міжнародний гуцульський фестиваль «Коломийка», і це не випадково, адже Коломия – душа гуцульської землі та центр народного мистецтва. Щороку проводиться етно-рок фестиваль «Цвіт папороті», де беруть участь талановиті, але малопопулярні музичні виконавці. При фестивалі організоване наметове містечко для учасників та любителів зеленого туризму. Там же всі охочі можуть ознайомитись із традиціями, народним промислом та взяти майстер-класи.

День міста Коломия святкує 19 серпня, воно пов'язане з православним святом Преображення Господнього (Яблучний Спас).

Коломия - музей Писанки
У місті знаходиться відомий музей, де діє виставка прикладного декоративного народного мистецтва гуцульщини. Колекція музею налічує понад 20000 експонатів, розташованих у 20-ти залах. Нещодавно у Коломиї відкрився музей Писанки. Це унікальний витвір мистецтва, його ще називають, восьмим дивом світу. Унікальність проекту в тому, що музей виконаний у формі яйця, висотою 14 м, діаметром 10 м, який виготовлений повністю із кольорового скла загальною площею понад 600 м2.

У місті розташовано 12 архітектурних пам'яток місцевого та державного значення: "Монастирок" (Спаська церква) 1587 року; двоярусна дзвіниця (18 століття); Греко-католицький костел св.Марії (1775); Кафедральний собор св.Михайла (1855-1873); Гімназія (1875-1901).

Проїзд
Добиратися до Коломиї найкраще з Івано-Франківська (ближче та простіше) або з Чернівців – автобусом, маршруткою, поїздом. До Івано-Франківська автобусом близько 50 хвилин. Транспорту дуже багато, практично в усіх напрямках.

До Івано-Франківська – 65 км
Аеропорт – ні
Залізнична станція - ні
Автостанція – є
Радіо-таксі - є
До гірськолижного витягу – 32 км.
Пам'ятки архітектури – є
Місця купання, пляжі: - річка Прут, озеро
Кафе, бари, ресторани - є
Мінеральні води – ні
Походи в гори – ні

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.