ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Виноградів. Відпочинок у Виноградові


Закарпатська область

ВИНОГРАДІВ заснований у 9 столітті угорцями. Назва говорить сама за себе – все місто потопає у виноградниках. Серед історичних пам'яток міста найдавніший Угочанський замок чи замок Канко – 13 століття, руїни якого збереглися біля підніжжя Чорної гори, костел францисканців 14 століття, палац барона Персії.
Проїжджаючи трасою Виноградівським районом з усіх боків акуратні ряди виноградної лози. Незважаючи на наслідки боротьби з алкоголізмом (під час перебудови), коли було вирубано практично всі виноградники, зараз цей вид промисловості активно розвивається.

Виноградів – найтепліший район Закарпаття. Карпати захищають його від холодних повітряних мас, а Чорна гора вулканічного походження (570м) створює особливий мікроклімат. Літо тут спекотне, осінь тепла, а зима недовга та м'яка. Місцеві жителі пишаються тим, що їхні овочі та фрукти, у тому числі персики та абрикоси, дозрівають раніше, ніж у сусідів, а вино стало візитівкою району. Виноградов багатьом відомий джерелами з термальними водами, що знаходяться на глибині 1 км, які активно використовуються для санаторного лікування. Причому наші термальні джерела за своїм складом анітрохи не гірші за угорські. Температура води у джерелі складає 39 град за Цельсієм. Виняткові якості води, повна назва якої звучить як борно-бромно-залізисто-хлоридо-натрієвий розсіл, підтвердив Одеський інститут курортології. Вчені також зазначили, що іншої води такого складу на Закарпатті не існує. Як відомо рапу в чистому вигляді використовувати не можна, тому виноградівську воду розводять іншою цілющою водою, на яку також багата Чорна гора - слабомінералізована гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва - у співвідношенні 1:1. Отриману суміш назвали мінеральною лікувальною водою "Теплиця". У санаторії з такою самою назвою "Теплиця" лікують захворювання опорно-рухового апарату, кістково-м'язової, серцево-судинної та нервової систем. Позитивний ефект, як стверджує, головний лікар санаторію настає навіть після короткочасного лікування протягом 14-16 днів.

На Виноградівщині є ще кілька розвіданих свердловин з різними за складом та температурою (57 та 25 град за Цельсієм) водами, проте вони поки що використовуються не так ефективно. Але Виноградов сьогодні цікавий не тільки з точки зору отримання лікування термальними джерелами, але також екстремальними видами відпочинку, такими як рафтинг: сплави по Тисі на байдарках і катамаранах особливо популярні серед угорських туристів.

Відпочинок у Виноградові це чудова можливість познайомитися з дивовижною культурою прикордонного регіону, його самобутністю, поспілкуватися з привітним населенням та скуштувати місцеву кухню, ну і, звичайно ж, славетне вино. Завітайте хоч раз Виноградів влітку, і Ви зрозумієте, що необов'язково влітку смажиться на морі, що і в Карпатах є вода для купання, лікувальні джерела, гарна природа та чисте повітря.

Проїзд
Добиратися до Виноградова найкраще з Ужгорода чи Мукачево – автобусом, маршруткою.

До Ужгорода – 107 км
Аеропорт – ні
Залізнична станція - ні
Автостанція – є
Радіо-таксі - ні
До гірськолижного витягу - 40 км.
Пам'ятки архітектури – є
Місця купання, пляжі: - річка Тиса
Кафе, бари, ресторани - є
Мінеральні води – ні
Походи в гори – ні

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.