ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Івано-Франківськ. Відпочинок у Івано-Франківську


Івано-Франковська область

Івано-Франківська область
    Дивовижні природні ландшафти розташувалися у південно-східній частині Українських Карпат. Це береги річок Дністер, Прут та Черемош завжди переповнені красою та романтизмом. Через територію області протікають 8160 річок, багато з яких придатні для зайняття водними видами спорту.
    Чисте гірське повітря, гарні ландшафти, мальовничі хребти Карпат влітку та взимку приваблюють пронизливу частину туристів. В області знаходиться 8 державних музеїв та заповідників.
    Гірська частина області зайнята Східними Карпатами, де знаходиться найвища гірська вершина України – Говерла (2061 м) у районі с.Ясіня, с.Яблуниця. У тій частині Карпат, що розташовані на території області, розташовані такі гірські масиви як – Чорногора, Ґорґани, Гриняви та Чивчини.
    Основну частину туристів приваблює Чорногорський хребет, у якому розташовані всі двотисячники Карпат – Говерла, Барбенескул (2036 м), Петрос та Піп Іван (2020 м) та Ребра (2001 м). А також тут розташовані 3 озера – Маричейка (1510 м), Несамовіт (1750 м) та Барбенескул (1801 м).
     Найбільш відомі вершини Горган – Хом'як (1542 м), Синяк (1665 м), Довбушанка (1754 м), Сівуля (1818 м), Лопушна (1836 м), Грофа (1748 м), Попаддя (1740 м).
    Через Ґорґани проходять класифіковані пішохідні та лижні туристичні маршрути до 3-ї категорії складності. Якщо Ви маєте більше тижня часу, можете пройти кордоном Івано-Франківської та Закарпатської областей.
    На території області розташовані Карпатський природний національний парк, національний природний парк "Гуцульщина", природний заповідник "Горгани". На Прикарпатті полювання має давні та добрі традиції. Тут водиться 70 видів звірів та 180 видів птахів.

Манява
Відомий музей – монастир "Манявський скит", архітектурний комплекс XVII століття.

Стародавній Галич (національний заповідник)
    Мальовниче стародавнє місто, розташоване в долині річок. Вдале географічне розташування у комплексі зі штучними укріпленнями полегшувало його захист. Досі збереглися залишки п'яти рядів потужних кріпосних валів, які досягають заввишки до 25 метрів. Тут зараз розташований музей "Давній Галич".
    Найбільшого розквіту місто досягло в період правління Ярослава Осмомисла (1153-1187), описаного в "Слові про похід Ігорів". Найзначнішою архітектурною пам'яткою є Успенський собор, збудований під час князя Ярослава Осмомисла у 1157 році, фундаменти якого досліджено археологами. У районі функціонує національний заповідник "Стародавній Галич", на території якого знаходяться пам'ятки архітектури Галича та Галицько-Волинського держави 12 століття.Івано-Франківськ
Івано-Франківськ Місто називалося Станіслав до 1962 року - королівське вільне місто, яке розкинулося між річками Солотвинська та Надвірнянська Бистриця, в передгір'ї Карпат, неподалік стародавнього Галича - столиці Галицько-Волинського князівства.
    У 1662 році місто отримало Магдебурзьке право. Місто було засноване на місці села Заболоття як фортеця для захисту від набігів кримських татар та опорний пункт польських магнатів Потоцьких на Галицькій землі. Тут проходив центральний торговельний шлях від Львова до гирла Дунаю. У 1772 році місто потрапило під владу Австрії. Станіслав починався від Ринкової площі та ратуші, які збереглися і зараз, хоч і змінені. У подальшому будівництві відбилися ідеї ренесансу, які висловлені у плануванні околиць міста, вулиць, храмів.
     Тут Ви відкриєте собі унікальну перлину скарбів природи. Незабутнє враження створять квітучі альпійські хребти та чисті гірські джерела. Гостинні мешканці цієї чудової землі з радістю вітають кожного, хто захоче дізнатися про її красу та багатство культури.
    Центральна площа міста – площа Ринок. Тут знаходиться міська ратуша і тут же зосереджене все культурне та світське життя міста. По периметру площі розташовано безліч магазинчиків, кафе. Годують тут дуже смачно та зовсім недорого. Поруч знаходиться ще одна площа Шептицького. На площі розплачено красиву будівлю художнього музею, статуя Діви Марії із дзеркальним струменем.

Окреме слово слід сказати про парки. Тут їх дещо. Вони розташовані у центрі. Невеликі, але вродливі. Тут завжди тихо та спокійно – дуже приємно посидіти влітку у тіні. Дуже багато кольорів. Є пішохідна вулиця, на якій багато кафе та магазинів. Тут завжди гуляють городяни та гості міста. Вулиця закінчується невеликою площею із музичним фонтаном. Увечері місто теж гарне - вулиці освітлюються, пам'ятники архітектури мають підсвічування.
    У місті є аеропорт (по трасі у бік Надвірної). У центрі міста розташований ринок, адміністративні будівлі. Зовсім поряд від центральної площі (10 хвилин пішки) залізничний вокзал, автовокзал. Одразу на виході із залізничного вокзалу на привокзальній площі стоять автобуси, маршрутки. Виїхати можна без проблем із будь-яким напрямом. На площі є багато продуктових магазинчиків, кафе.

Взагалі місто якось одразу притягує до себе

Подяка за надані матеріали
Раді з туризму Карпатського регіону
вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004
www.tourism-carpathian.com.ua

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.