ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Заставна. Відпочинок в Заставні


Чернівецька область

Заставнивщина ЗАСТАВНА – село за 38 км на північ від Чернівців у міжріччі Дністра та Прута у лісостеповій зоні. За археологічними даними, село виникло не пізніше XII століття. Заставнівщина вважається справжньою перлиною Буковинського краю. Початок знайомства з нею ми радимо розпочати з огляду на експозицію музею, що знаходиться на вулиці Незалежності, 88.

Заставнівщина відома своїми ландшафтними заповідниками зі скельними виходами, спелеокарстовими утвореннями, мальовничими болотами, водоспадами, печерами, озерами, карстовими відкладами та іншими явищами природи. Подібні різноманітності Ви не зустрінете в жодному іншому місці на Буковині.

Тут розташувалася гора Берда (515 м н.р.м.), назва якої походить від схожості формою з деталлю "бердо" від старовинного ткацького верстата. Гора Берда є найвищою точкою Східноєвропейської рівнини від Чорного моря на півдні до Північного Льодовитого океану на півночі, від Варшави до Уральських гір.

На горі Берда та на Жорнищі (438 м н.р.м.) найвдаліші оглядові майданчики всього району Завнинвщини.

З півночі Заставнівщину обрамляє Дністер, довжина якого близько району майже 65 км. Висота дністровського берега сягає 150-160 м-коду, а швидкість течії 0,7-3 м/с. Придністров'я району охоплює 15 сіл, багатих як на історичні, геологічні, так і на природні пам'ятки, і є суцільною 60-кілометровою зоною відпочинку. Окрім Дністра на Заставнівщині протікають ще дві річки: Савиця та Чорний Потік.

Природа Заставнівщини чи не найбагатша на Буковині заповідними природними об'єктами, різноманітними за своїм походженням, красою, багатством. Якось, потрапивши у цей район, Вас вразить неповторна краса краю, мальовничі ландшафти, численні заповідники, 160 озер, багатовікові дерева, дністровський каньйон, болота, численні підземні мінеральні джерела, водоспади, печери. У деяких печерах Ви знайдете наскельні малюнки первісних людей. Тут Ви зустрінете урочища з неповторним рослинним світом та дикими полянами з десятками видів флори, занесених до Червоної книги України.

Заставнивщина Туристам також цікаво відвідати карстову печеру «Дуча», довжина якої 114 м. На її стінах знайдено цікаві гіпсові утворення. А неподалік с.Погорелівки в урочищі «Довгий Яр» знаходиться геологічна пам'ятка природи державного значення – унікальна трирівнева печера. У ній представлено 9 із 11 стадій розвитку карстового процесу. Довжина пройденої частини 377 м. Уся ця унікальна пам'ятка природи – лабіринт неповторної краси.

Ландшафтний заповідник «Кадубівська стінка» розміщено між двома селами Карбівці та Веренчанка. Декілька потоків з річок формують один, який, протікаючи через долину, раптово зникає через так звану «лійку» під землею, залишаючи суху долину. На великому видаленні потік виходить на поверхню в реліктову долину, яка має класичні спелеокарстові форми і багата на цінні види рослинності.

Совицькі болота – 102 га водоболотного ландшафту затоплення річки Совіце-Веренчанської в умовах активної освіти печер. Екскурсію у цьому напрямі можна розпочати від залізничного переїзду до с.Веренчанки. Товтрівська стінка – це правий борт каньйоноподібної долини Товтрівського потоку з цінними різноманітними печерними утвореннями та рідкісною рослинністю кам'янистих степів.

Заставнивщина. Выход с Баламутской пещеры Карстовоспелеологічний заказник «Чорнопотоцький» знаходиться між селами Юрківці та Погорелівка, його протяжність уздовж берегів річки Чорний потік – 4 км. Геологічні пам'ятки природи – печера «Піонерка» (с.Погорелівка) та Баламутська печера (с.Баламутівка). Стоянка первісних людей. У печері можна знайти наскельні малюнки, виготовлені 11 тис. років тому.

Загалом таких природних пам'яток на Заставнівщині маса. Це печери «Скитська» (с.Звенягін), «Руїна» (с.Юрківці), «Фуштейка» (с.Погорелівка), «Пісочниця» (с.Баламутівка); це озеро «Бездонне» (с. Бабин); «Василівські водоспади» (с.Василів), водоспади «Кулівецький» (с.Кулівці), «Фалінецький» (с.Дорошівці) та «Чорнопотоцький» (с. Чорний Потік). Це також і Кадубовський провал (с.Кадубівка), Одайський провал (с. Чуньків, Одая); це Ржавинецьке болото (с.Ржавинці) та багато іншого.

У селі Добринівці збереглися з ранньослов'янських часів сильні оборонні споруди VIII-IX ст.

Заставнивщина Село Вікно славиться парком – пам'яткою садово-паркового мистецтва. Парк заснований 1860г. Цікавим є те, що до складу порід дерев входять такі реліктові дерева, як гінкго, платан, дуби віком 180-250 р.р., каштанова алея. Серед парку пам'ятка архітектури ХІХ ст. – замок Вільбург.

Поблизу с.Звенячин знаходиться військовий цвинтар часів першої світової війни. На одному з пагорбів поховано 11830 солдатів, офіцерів австро-угорської, німецької та російської армії.

У наддністрянському селі Дорошівці (і ніде більше на Буковині) зберігся давній звичай ставити хрести на згадку про катастрофічні повені. У селі мешкає багато каменотесів, і тому є комусь виготовляти такі пам'ятники. Хрестів, які свідчать про катаклізми природи, що давно пройшли, в Дорошевцях кілька. На кожному з них висічено дату настання потопу. Ставить хрести не одна людина, а все село.

Проїзд: з м.Чернівці приміським поїздом (48 км) або автобусом (33км).

Путівник "Туристична Буковина", 2005р.
ТОВ "Світ успіху", м.Київ.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.