ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Азовское море

Солене озеро Чокрак

Озеро Чокрак. Азовское море.Озеро Чокрак (Крим) розташоване неподалік селища Курортне на Керченському півострові на узбережжі Азовського моря. Одна з заток відділена від моря вузьким пересипом, утворюючи озеро. Озеро займає улоговину шириною близько 3-4 км, має овальну форму, оточене височинами висотою близько 100 метрів. Глибина озера до 1,3 метра, площа близько 8,5 кв. У спекотні роки озеро пересихає.
Одна дамба відокремлює озеро Чокрак від Азовського моря. Друга – від інших прісних озер поблизу. У прісних озерах водиться дуже багато риби, що приваблює сюди любителів як пляжного відпочинку, а й рибалки. Поруч із одним із прісних озер знаходиться джерело, вода в якому унікальна за своїм складом.

Озеро Чокрак. Лечебная грязь
Лікування на озері Чокрак
Унікальність озера Чокрак (у перекладі з тюркського - "джерело") полягає в тому, що він містить унікальний за своїм складом бруд, який багато хто використовують як лікувальний засіб. У 1859 р. на озері Чокрак було відкрито першу грязелікарню в Криму. Цілюща бруд лікує захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, шкіри, органів травлення, гінекологічних захворюваннях, захворювань ЛОР органів.

Грязі Чокрака є аналогом відомих грязь Сакського озера, відрізняючись від них вищою мінералізацією. Для Чокракських грязей характерний підвищений вміст у грязьовому розчині брому (до 750 мг/л) та метаборної кислоти (до 3000 мг/л).
На схилах берегів озера росте багато видів лікувальних трав: іван-чай, материнка, безсмертник, шипшина.

Озеро Чокрак. Отдых и лечениеОзеро Чокрак: відпочинок, житло, проїзд

Бажаючі відпочити поблизу озера Чокрак та поправити своє здоров'я можуть у пансіонаті "Чокрак". Розташований пансіонат на березі Азовського моря у бухті Рифів. Пляж із чистим піском за 120 м від бази відпочинку. Неподалік знаходиться озеро Чокрак зі своїми лікувальними, цілющими грязями.

Недорогий відпочинок у Криму на Азовському морі Вам можуть запропонувати приватники Курортного . Ціни, на відміну від Чорноморського узбережжя Криму, досить демократичні. А якщо врахувати ще й кількість відпочиваючих на пляжі, то відпочинок у Курортному на березі Азовського моря та озера Чокрак буде найвдалішим відпочинком у Криму.

Карта-схема озера Чокрак

Дістатися озера Чокрак можна із селища Багерове. Потрібно вийти навпроти залізничного вокзалу. Перейти шляхи. Знайти будинок офіцерів. Підійти до пам'ятника Леніна, що стоїть поруч із ним і подивитися, куди Ілліч показує рукою. Піти цією дорогою, не згортаючи до кінця селища аж до колишньої птахофабрики. Далі можна сісти та спокійно чекати попутного транспорту. Попросити, щоб вас підкинули ближче до Чокрака. Кожна друга, якщо не перша, машина обов'язково проїжджає це озеро дорогою на море. На особистому транспорті все значно спрощується.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.