ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Азовское море

Арабатська стрілка, відпочинок на косі

Фото: Арабатская стрелкаАрабатська Стрілка (або ще називають Арабатська коса, Арабатка) - найдовша коса в Європі, відома в Україні та за її межами. Арабатська коса тягнеться від м.Геническа до півострова Крим. З одного боку коса омивається Азовським морем, з іншого – солоним озером Сиваш. Здається, що сама природа розпорядилася перетворити Арабатську стрілку на Азовську оздоровницю. Крім лікувальних вод на Арабатській стрілці є невичерпні запаси лікувального бруду та ріпи. Поєднання таких унікальних лікувальних факторів в одному місці дозволяє створити рекреаційно-курортну зону світового значення. На базі однієї із свердловин у районі села Генічна гірка (Генгірка) вже працює бальнеолікарня.

Арабатська стрілка: відпочинок, житло, ціни
На косі величезний вибір житла для відпочинку та оздоровлення, понад 100 км прекрасних пляжів та теплого променистого моря. До послуг відпочиваючих близько сотні готелів, пансіонатів, баз відпочинку. На Арабатській стрілці багато житла економ-класу. Бази відпочинку та табори переважно радянської споруди, що є літніми дерев'яними будиночками. Найчастіше поруч із будиночками розташовуються кемпінги. Харчування можна готувати самостійно або харчуватися в їдалень баз відпочинку або кафе. Житло у приватному секторі Арабатської стрілки представлене у селищах Гінічна гірка (Генгірка), Щасливцеве та Стрілкове.

Карта Арабатської стрілки

Ціни на житло, на Арабатці, в середньому від 30 грн на добу з особи в приватному секторі. В останні роки на узбережжі стали з'являтися більш комфортні котеджі, готелі, з вигодами в номері. Такі варіанти коштують уже від 100 грн. з особи на добу.

Арабатська стрілка - курорти
На косі розташовано 3 невеликі селища: Генічна гірка, Щасливцеве, Стрілкове, розташовані на початку коси з боку Генічеська. Саме біля цих селищ і зосереджена основна маса баз відпочинку та дитячих таборів. Бази розташовані біля моря майже від самого Генічеська до села Стрілецьке, далі безкраї простори, пляж. За селом Стрілецька дорога закінчується – починається бездоріжжя – проїхати навіть на джипі вкрай складно.

Генічеська гірка
Невелике селище, розташоване за кілька кілометрів від Генічеська, яке зараз активно забудовується та розвивається. Є ринок, багато кафе, барів, дискотек, лунапарк. Практично все житло розташоване біля моря, як правило через дорогу. Вздовж пляжу розташовані численні бази відпочинку - відомчі та приватні. Розваги на пляжах є – від баз відпочинку – банани, гірки, скутери. Там можна взяти напрокат парасольки або лежаки. Море тут дрібне, придатне для купання дітей.
 
Щасливцеве
Невелике село, розташоване за кілька кілометрів від села Генгірка, з досить розвиненою інфраструктурою. Багато кафе, барів, дискотеків. Житло пропонується переважно у приватному секторі. Можлива організація екскурсій. Вихід із села до пляжу – через лиман. На пляжі є розваги, гірки, банани, харчування. Пляж досить широкий.

Стрілецьке
Невелике село із гарною інфраструктурою. Є ринок (зазвичай працює вранці), відділення зв'язку, пошта, клуб. На деяких базах кіно, дискотеки. Організовуються екскурсії. Є водні атракціони. Ціни на всі досить низькі. Здебільшого всі розваги на базах відпочинку. У самому селищі практично розваг немає.
 
Визначні пам'ятки
Відпочинок на Арабатській стрілці може бути пізнавальним, Ви можете відвідати всесвітньо відомий заповідник Асканія-Нова, Азово-Сиваський національний природний парк (о.Бірючий), страусину ферму. Обов'язково завітайте на унікальний краєзнавчий музей у Генічеську, в якому Ви побачите панорами острова Бірючого, рідкісні експонати стародавнього світу та експозиції образотворчого мистецтва.

Арабатська стрілка – справді унікальне місце для відпочинку на Азовському морі. Клімат помірно-континентальний. На Арабатській стрілці в середньому реєструється до 300 сонячних днів, температура води в морі 23-25 градусів, а часом і 28 – 30 градусів. Літо тепле, сонячне, сухе. За рік випадає 700 мм опадів. Вологість повітря 60-70 відсотків, що створює чудові умови для відпочинку та лікування. Купальний сезон триває з травня до вересня включно

Арабатська стрілка проїзд
Дістатися можна поїздом чи автомобілем до Новоолексіївки, потім 17 км до Генічеська (автобусом, машиною чи електричкою). Потім згорнути праворуч і далі по косі до селищ Генічеська гірка, Щасливцеве, Стрілкове. По косі від Генічеська до сіл ходять маршрутки та автобуси. Можна скористатися послугами таксі.

Довжина коси близько 120 км. До Генгірки асфальт. Далі до Стрілкового бетонні плити. Далі до самого Криму – ґрунтовка, не дуже хороша. На авто з Генічеська до Стрілкового близько 40 хвилин їзди.

Відстань за Арабатською стрілкою:
Генічеськ - Генгірка - 12 км
Генічеськ - Щасливцеве - 18 км
Генічеськ - Стрілкове - 36 км
Генічеськ - Кам'янське (Крим) - 130 км

Артезіанські води, грязьові лікувальні джерела, незвичайне тепле Азовське море – це відпочинок на Арабатській стрілці.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.