ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Хорватія

Транспорт

Транспорт ХорватииМандрівники на машині можуть потрапити до Хорватії через один із 4-х прикордонних пунктів з Угорщини, через один із 29 із Словенії, через один із 23 із Боснії-Герцеговини або через 7 із Чорногорії та Сербії.

У Хорватії готелі зазвичай розташовані вздовж берегової лінії і, щоб дістатися туристичного або комерційного центру з готелю, можна скористатися туристичним міні-поїздом, рейсовим автобусом, поромом або таксі.

Міський транспорт

Найпоширеніший вид громадського транспорту в Хорватії – автобус. Автобуси возять на значні відстані за досить скромними цінами. Поїзди зручніші та дешевші за автобуси, але вони й набагато повільніші. У Загребі та Осієці є також мережа трамвайних ліній, що покриває всю територію міст. Квитки продаються, зазвичай, у салоні автобуса чи трамвая чи газетних кіосках. При посадці необхідно зазначити квиток у спеціальних автоматах. У Загребі між Нижнім та Верхнім Містами ходить фунікулер.

Поезда в ХорватииПотяг

Рух поїздів найбільш інтенсивний у північній частині країни. Центром мережі є столиця Загреб, звідки ходять регулярні поїзди Спліт, Осієк, Вараждін, Пулу, Рієку. Влітку інтенсивність руху зростає, особливо на лініях, що ведуть до морських курортів. Вартість проїзду від Загреба до Спліту – 138 кун, до Рієки – 81 кун. В експресних поїздах стягується доплата 10 кун, поїзди InterCity (IC) – 15 кун. Оптимальним квитком для туристичних поїздок Хорватією є ЄвроДоміно. Він коштує 50 євро за три дні безлімітних поїздок протягом місяця та по 7 євро за кожен додатковий день. Максимально можна купити 5 додаткових днів. Разом з тим, слід мати на увазі, що мережа хорватських залізниць порівняно слабо розвинена, і далеко не в кожен населений пункт можна дістатися поїздом.

На лінії Загреб – Спліт хорватські залізниці тестують італійський швидкісний поїзд Пендоліно. Він ходить улітку під позначенням ICN.

Потяги з'єднують Загреб з Італією, Німеччиною, Австрією, Угорщиною, Боснією-Герцеговиною, Словенією.

Автобусы ХорватииАвтобуси

Автобус – основний вид транспорту у Хорватії. Густа мережа автобусних маршрутів покриває всю країну, автобуси ходять по всіх напрямках щогодини чи навіть частіше. Наприклад, із Загреба до Спліту щодня ходить кілька десятків автобусів, вартість проїзду – від 115 до 140 кун. Розклад автобусів із Загреба та ціни на проїзд доступні на сайті місцевого автовокзалу - www.akz.hr. Автобуси курсують між Загребом та кількома містами Угорщини та Німеччини, та Амстердамом (у Нідерландах) та Брюсселем (у Бельгії).

Таксі

Усі загребські таксі працюють за лічильником. За посадку беруть $1,25. 1 кілометр пробігу коштує $0,65, у вихідні та вночі – 20-відсоткова націнка, за кожне місце багажу – $0,20 за кілометр. Щогодини очікування коштує $4. Поїздка в межах міста коштуватиме $5-8.

Прокат автомобілів

Усі основні офіси прокату машин розташовані в Загребі та Спліті. Рух у країні правосторонній. Адріатичне шосе, що тягнеться від Італії до Албанії, проходить по прибережній смузі Хорватії, і поїздка по ньому дуже вражає. Максимально допустима швидкість у містах Хорватії – 50 км/год, на звичайних дорогах – 80 км/год, на автобанах – 130 км/год. Обов'язкове використання ременів безпеки для всіх пасажирів під час руху автомобіля

Водный транспорт ХорватииВодний транспорт

Якщо вам потрібно кудись їхати. Постарайтеся подорожувати поромом або круїз уздовж островів Адріатичного моря. Пороми «Jadrolinija» ходять між Дубровником та Рієкою. Якщо ви купуєте квиток на всю поїздку, ви можете зупинитися кілька разів у сподобалося вам місці на тиждень, а потім продовжити подорож. Існують також пороми між Пулою, Малим Лосінем та Задаром та великими островами. До Греції та Італії з Хорватії ходять пороми. Міжнародні порти – Рієка, Пула, Задар, Спліт, Дубровник; налагоджено регулярне поромне сполучення з італійським берегом. З 28 травня по 30 вересня діє літній розклад із більш частими відправленнями.

Авиалинии ХорватииАвіалинії

Хорватські авіалінії здійснюють регулярні перельоти із Загреба до Шлюбу, Дубровника, Пули, Спліту та Задару. Міжнародні аеропорти розташовані у містах Загреб, Пула, Задар, Спліт, Дубровник, на острові Крк.

Міжнародний аеропорт Загреба знаходиться за 17 км від центру міста. Біля виходу з міжнародного терміналу знаходиться автобусна зупинка, від якої можна дістатися головного автовокзалу Загреба (вулиця Drziceva). Відправлення автобусів від аеропорту – кожні півгодини з 7 до 17, далі – після прибуття кожного рейсу. Від міського автовокзалу автобуси ходять кожні півгодини з 7.30 до 16.30. Поїздка триває близько 25 хвилин. Вартість квитка – близько $3.

Стоянку таксі ви знайдете на виході з терміналу аеропорту. Поїздка до готелю «Дубровник» коштуватиме близько $20, до Velika Gorica (центр) – близько $5, до Sesvete – близько $30.

Міжнародний аеропорт Спліта знаходиться за 24 км від центру міста, з яким його пов'язує регулярне автобусне сполучення.

Аеропорт Дубровника розташований за 18 км від міста. До центру можна дістатися за 20 хвилин автобусом.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.