ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Хорватія

Парки

На території Хорватії розташовано 7 дивовижних національних парків.

Национальный парк Плитвицкие озераНаціональний парк Плітвіцькі озера (Plivicka jezera) офіційно визнаний частиною світової спадщини ЮНЕСКО. Цей природний феномен є 16 каскадно розташованих великих і дрібних озер. Між собою вони пов'язані водоспадами. Відмінна риса озер – кожне має свій власний відтінок води: від яскраво-блакитного та зеленого до сірого та темно-синього. Клімат на території парку більше підходить для літньої подорожі: влітку тут сонячно та прохолодно.
Крім мальовничих ландшафтів, Плитвічка славиться різноманітністю рослинного та тваринного світу. Основний вид відпочинку, який вам запропонують у цьому парку – екологічний туризм. Тут немає інших розваг для мандрівників, а основна організована екскурсія просто проведе вас вздовж озерного каскаду. Залежно від того, наскільки добре ви підготовлені фізично та що конкретно хочете подивитися, екскурсія може тривати від 3 – 4 до 6 годин і, за вашим бажанням, пройде англійською, німецькою, іспанською чи італійською мовою. Самостійні прогулянки парком теж дозволені - але тільки в межах прокладених туристичних стежок: більша частина парку закрита для відвідування. Є й інша можливість познайомитися з Плитвичкою: оренда катера, на якому можна проїхати найбільшими озерами, або поїздка на «панорамному поїзді». В озерах категорично заборонено купатися та ловити рибу. Вхід на територію парку коштує 110 кун. Вартість чотиригодинної екскурсії – 700 кун. На території національного парку проходить єдиний у Європі марафон у заповіднику – "Плитвицький марафон".

Як дістатися: залізничною колією з центральних вокзалів Карловаца (90 км) або Загреба (140 км) або автобусом зі Спліту. Крім того, щодня із Загреба на південь Хорватії відправляється близько 30 автобусів, якими можна доїхати до Плитвички. Знаходиться парк неподалік головної автодороги, що пов'язує Загреб з Далмацією.

Национальный парк КркаНаціональний парк Крка (Krk) охороняє неповторну природу однойменної річки протягом 72 км. протікає по каньйону глибиною від 100 до 200 м., утворюючи озера та 7 водоспадів. Унікальне озеро між Рошським водоспадом і Скрадинським вир має довжину 13 км., а серед нього знаходиться острів Вісовац з францисканським монастирем. Окрім своєї краси, Крка відомий і різноманіттям рослинного та тваринного світу, і належить до найбагатших парків у Європі. Вигідна відмінність Крки від Плитвічки полягає в тому, що під найдрібнішими і безпечнішими водоспадами тут можна купатися. Місця для купання відгороджені буйками, а неподалік завжди чергують рятувальники.
Найпопулярніший туристичний маршрут – екскурсія у районі водоспаду Скрадинський Бук (Skradinski Buk). Піша прогулянка включає відвідування каскадних водоспадів і демонстрацію етнологічних пам'яток (у числі яких - млина і ткацькі цехи). Далі подорож на човні від верхнього причалу річки до острова Висовач (Visovac), на якому розташовується францисканський монастир 14 століття. До програми цієї екскурсії входить також відвідування місцевого етнологічного музею.
Вартість відвідування парку складає 50 кун, а окремі екскурсії можна замовити у будь-якому бюро подорожей міст Шибеник (Sibenik) та Задар (Zadar).

Як дістатися: найближче велике місто - Шибеник (Sibenik), від нього до парку близько 15 км. Дістатися з міста можна місцевим автобусом, що йде до Скрадіна.

Острівний ландшафт представлений національними парками Бріуни, Корнаті та Млет
Национальный парк  Бриуны
Бріуни - це група з 14 островів неподалік західного узбережжя Істрії. Для вільного відвідування відкрито лише два острови: Великий і Малий Бріуни.
Особливість цього парку – його "гламурна" репутація. Він завжди був улюбленим місцем відпочинку аристократів та знаменитостей з усього світу. У різний час тут відпочивали Уїнстон Черчілль, Софі Лорен, Джина Лоллобріджіда, Наомі Кемпбелл, Пласідо Домінго, Джон Малкович та багато інших значних осіб. Цікаво, що назва всесвітньо відомої модної торгової марки Brioni походить від назви цих островів.
Основні види активних занять – це морські човнові прогулянки. Але останнім часом тут набирають популярності наземні види спорту: гольф, теніс, стрільба з лука, командні ігри. Можна найняти мотоцикл чи електрокар для самостійного огляду цих невеликих острівців.

Як дістатися: острови знаходяться за 7 кілометрів від Пули – важливого транспортного центру. Звідти на острови постійно курсує морський транспорт (дорога займає 15 хвилин).

Парк КорнатиКорнаті - це архіпелаг, що складається з 140 ненаселених островів, острівців і просто морських скель поблизу північного узбережжя Далмації неподалік Шибеника. Візитні картки Корнаті – вітрильний спорт (комплекс островів має кілька зручних бухт) та дайвінг з інструктором. При купівлі вхідного квиткау парк ви можете замовити морську екскурсійну прогулянку під вітрилом, яка увійде в ціну квитка (50 кун, якщо купувати квиток заздалегідь у туристичних центрах поза парком, та 80 – при безпосередньому в'їзді на територію Корнаті).

Як дістатися: катери із Шибеника ходять на Корнаті регулярно. Дорога займає близько 30 хвилин.

Парк МлетМлет - Великий острів на півдні Хорватії, трохи на захід від Дубровника. Однойменний національний парк охоплює його західну частину. Гордість парку - кілька унікальних солоних озер, що мають світове значення, багатий тваринний і рослинний світ і кілька історичних пам'яток різних епох (наприклад, на невеликому острівці у Великому озері стоїть церква 12 століття і бенедиктинський монастир). Крім докладних екскурсій озерами острова та огляду історичних пам'яток, на Млеті дозволена рибалка (тільки у спеціально встановлених місцях). Вхідний квиток до парку коштує 90 кун, а екскурсія з гідом – 200 кун. За дозвіл на лов риби доведеться викласти 600 кун.

Як дістатися:найкоротший шлях – поромом із Дубровника перебратися на острів (20 хвилин), до міст Полач (Polace) та Помена (Pomena). Там знаходяться представництва парку та організований трансфер на різноманітні екскурсійні маршрути та на територію парку.


Национальный парк ПакленицаПаклениця (Paklenica) - парк з великою кількістю каньйонів, скель і гірських стежок. Розташовується вона на південних схилах Велебіту. Цікаво, що вестерни зі знаменитим Гойко Мітічем у головній ролі знімалися саме тут, у Паклениці, завдяки подібності ландшафту до природи американського Дикого Заходу.
Сьогодні її візитною карткою виступають альпінізм, їзда на гірському велосипеді і кемпінг для мандрівників з сім'ями. Любителі живої природи тут теж не залишаться у накладі: професійні орнітологи у Паклениці проводять спеціальні екскурсії зі спостереження за птахами.
Любителі спелеології знайдуть у Паклениці дві великі карстові печери, в яких працюють досвідчені гіди і куди заборонено вхід поодинці.
Скелелазно-альпіністська частина – це вузький каньйон Велика Паклениця, що примикає до околиці Стариграда, Він багатий на різноманітні маршрути: їх тут близько ста п'ятдесяти різної складності – від 4 до 8a – 8b. Необхідно придбати спеціальний квитокальпініста (вартість на 5 днів – 90 кун), окремо від вхідного квитка до парку (30 кун). Забороняється лазити поза межами прокладених маршрутів. Біля входу в парк та в туристичних бюро Стариграда за 80 кун можна купити докладний довідник для альпініста з докладним описом усіх скелелазних маршрутів Паклениці.

Як дістатися: міжміським автобусом із Задару до Стариграду (45 км). Від Стариграда до Паклениці їздять рейсові автобуси.

Северный ВелебитПівнічний Велебіт (Sjeverny Velebit) – наймолодший національний парк у Хорватії – він заснований у 1999 році. Розташований на північному схилі Велебіта – найбільшого гірського хребта країни. До визначних пам'яток відносяться унікальний ботанічний сад і глибокий у світі карстовий провал Lukina jama.
 Як і Крка, і Плитвичка, Північний Велебіт – це сфера активного екологічного туризму. Він вздовж і впоперек поцяткований туристичними стежками різного ступеня складності. Вам буде запропоновано кілька екскурсій з гідом на вибір: прогулянка на півдня з відвідуванням альпійської погодної станції, ботанічного саду та поїздкою на вершину Завізан (Zavizan) обійдеться вам у 200 кун з групи (групи формуються біля входу до парку та в середньому складаються з 10 – 15 осіб). Екскурсія на повний день вдвічі дорожча і включає ще й піший похід стежкою Премушиця на пік Россі з оглядом найкрасивіших видів Велебіта. Уздовж маршрутів немає готелів і ресторанів, тому наглядачі рекомендують запастися провізією та водою перед тим, як розпочати екскурсію. Ціна відвідування парку на період від 1 до 3 днів – 30 кун.

Як дістатися: доїхавши трасою Загреб - Спліт до невеликого містечка Отокак (Otocac). З нього до села Красно, яке знаходиться в безпосередній близькості від парку, курсують рейсові автобуси (дорога займе близько 40 хвилин).

РиснякРисняк (Risnjak) – національний парк у Хорватії, у Горському Котарі – гористому, лісовому та малонаселеному регіоні на півночі країни, біля кордону зі Словенією. Від Адріатичного узбережжя парк відокремлює близько 15 км. На північ від парку розташоване місто Чабар, на південь – Бакар, на південний схід – Ділоце.
Рисняк розташований у північній частині Динарського нагір'я, територією парку проходить вододіл між басейнами Чорного та Адріатичного морів.
Найвищі вершини парку – Великі Рисняк (Veliki Risnjak) – 1528 м та Сніжник (Snjeznik) – 1506 м. У парку Рисняк бере початок річка Купа. Назва парку походить від хорватського слова Ris (рись).
Вхід до парку для туристів, а також адміністрація парку розташовуються в населеному пункті Чрні Луг на східному краю парку.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.