ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Хорватія

Про Хорватію

Хорватия. Отдых в ХорватииХорватія - одна з наймолодших держав у Європі, конституція якої була прийнята 22 грудня 1990 року, а міжнародне визнання країна отримала 15 січня 1992 року. Прийняттям республіки в ООН було завершено важливий етап у створенні нового статусу країни у європейських та світових відносинах.

До початку 90-х років Хорватія була однією з республік у складі Югославії. Населені переважно сербами східні райони країни (Сербська Країна) відмовилися перейти у підпорядкування уряду незалежної Хорватії, що призвело до воєнного конфлікту. Наразі уряд Загреба контролює майже всю територію країни, за винятком Славонії та Бараньї – невеликої "буферної зони" на кордоні з Югославією, в районі міста Вуковар, яка знаходиться під міжнародним контролем.

Мова. Державною мовою Хорватії є хорватська, що належить до слов'янської мовної сім'ї. Однак, коли ви відправитеся на відпочинок до Хорватії, то побачите, що говорять у Хорватії також італійською, німецькою, англійською. У писемності використовується латиниця. Для україно- та російськомовних туристів мовний бар'єр практично відсутній. Крім хорватської, у туристичних зонах поширені також німецька, італійська та англійська мови.

Найчистіше Адріатичне море.Вже кілька років поспіль ЮНЕСКО надає пляжам Хорватії «Блакитний прапор» за найчистішу акваторію Середземного моря. Морська вода та повітря здавна вважаються цілющими, водопровідна вода – питною. Тисячі сусідів-італійців щороку залишають власне узбережжя з піщаними пляжами та приїжджають сюди, щоб побачити ці ювелірно порізані береги та поринути у тепле море, прозоре на 50 метрів у глибину.

Найкрасивіша природа. Національні парки відомі каскадами водоспадів та порогів, соляними гірками та піщаними сопками. Хорватам пощастило не тільки народитися в цьому дивовижному регіоні, але і не зіпсувати і не зруйнувати скарб, що дістався їм.

Національні свята та традиції:
1 січня – Новий рік;
6 січня – Хрещення, Великдень та великодній понеділок;
1 травня – День праці;
30 травня – День Незалежності;
22 червня – День антифашизму;
15 серпня – Успіння Богородиці;
1 листопада – День Усіх Святих;
25, 26 грудня – Різдво.
Щорічно в період з 10.07 до 24.08 у Дубровнику проводиться фестиваль "Дубровницькі ігри".

Для в'їзду до Хорватії необхідно мати такі документи:
- готельний ваучер (підтвердження на проживання в готелі)
- зворотній авіаквиток
- медичну страховку.
- для дітей віком до 18 років, що подорожують з одним з батьків або без, необхідно мати довіреність від другого з батьків або від обох батьків, які дозволяють вивезення дитини за кордон, завірене нотаріально.

Віза. Для громадян України віза до Хорватії оформляється у консульському відділі Посольства Хорватії. З 2009 року для громадян України та Росії на період літнього туристичного сезону (з 1 травня до 30 жовтня) віза не потрібна, при перетині кордону достатньо пред'явити туристичний ваучер (путівку). Для решти громадян віза є обов'язковою. Громадянам України для поїздки до Хорватії автомобілем потрібно оформлювати транзитну Шенгенську візу (через Угорщину).

Адреса Українського консульства в Хорватії
Vocharska cesta 52
10000 Zagreb,
Croatia
Тел.: (10-3851) 461 62 96 ( 10-3851
) 455 38 24 Факс :
(10-3851) 455 62 28 .ua ukremb@zg.tel.hr


Години роботи: 08:00 – 17:00, обідня перерва: 12:00 – 13:00
Вихідні дні: субота, неділя.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.