ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Чорногорія

Культура та національні свята

Володіючи своїм особливим кліматом та історією Чорногорія стала домівкою багатьох творчих людей, які стали всесвітньо відомими. У культурі та мистецтві відносини Чорногорців найкраще відображені відомим художником Ярославом Цермаком (Jaroslav Cermak) у картині "Moving the paintings from Cetinje court" ("Вивіз картин із Цетіні"), де Чорногорці ховають картини, відступаючи перед турецькою армією. Багато галерей, театрів, фестивалів та інших культурних заходів показують, що Чорногорці надають велику увагу своїй культурі.

Різні періоди історії, які йшли один за одним, залишили свої сліди у багатьох Чорногорських місцевостях. Починаючи з епохи палеоліту, під час Бронзової ери, а також епохи Ренесансу та Бароко Чорногорія збагатила свою культурну спадщину. Високим ступенем художнього та культурного багатства має Которська затока, у зв'язку з чим ЮНЕСКО включило місто Котор до списку культурної спадщини.

Монастирі, які поширилися по всій Чорногорії з Візантійського періоду донині відкривають її духовне багатство. Кожен із них володіє своїм унікальним способом як зачарувати відвідувачів. Один з монастирів – Острог приваблює людей з усього світу своєю винятковою духовною силою та незвичайним місцезнаходженням. Що стоїть у високих скелях, він відіграє важливу роль у духовному та історичному житті Чорногорії.

Друковане слово у Чорногорії йде далеко вглиб історії. Через 36 років після появи світ Гутенберзької біблії в 1493г. на Балканах відкрився перший друкарський магазин. Через рік була надрукована перша книга "Октої" ("Вісім відбитків"). Все це було передумовою для подальшого розвитку літератури в Чорногорії. Завдяки барокканському поетові та богослову Andrija Zmajevic, Петру 1, Петру 11 Петровичу Негошу - одному з найвідоміших Чорногорських філософів та політичних діячів, так само як і Marko Miljanov та Stefan Mitrov Ljubisa література Чорногорії стала відома у всьому світі.

Художники зробили великий внесок у культуру Чорногорії, завдяки чому вона набула успіху у всьому світі. Через свої витвори мистецтва вони перенесли дух Чорногорії до інших частин світу і це потрясло світ. Milo Milunovic, Petar Lubarda та Dado Djuric - лише невелика група майстрів, які представили Чорногорію усьому світу найкращим чином.

Познайомитися з культурною спадщиною Чорногорії можна, здійснивши захоплюючі екскурсії в стародавні міста або завітавши до численних історичних музеїв, розсіяних по всій країні.

Святкові дні:
- 1 січня - Новий рік
- 7 січня - Православне Різдво
- 27 квітня - День Державності
- православний Великдень
- 1-2 травня - День праці
- 9 травня - День Перемоги
- 4 липня - День партизана
- 13 липня - День повстання
- 29- 30 листопада – Дні республіки

 

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.