ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Чорногорія

Туристичний податок (збір)

Туристический налог в ЧерногорииТуристичний податок або збір (по-чорногірськи turistika taksa, туристичка такса ) - це податок, який має сплатити власник житла з кожного туриста до регіональної скарбниці. Розмір податку залежить від курорту, регіону. На Будванській рів'єрі це 1 євро з дорослого та 0,5 євро з дитини 3-12 років на добу. На інших курортах ціна варіюється в межах ±25-50 центів.

Документом, що підтверджує оплату туристичного збору є так званий "білий картон". Це невелика картонка, на якій вказуються дані туриста, адреса та назва орендованого житла та терміни оренди житла. Оформлено і оплачено такий «картон» має бути протягом доби з моменту заселення туриста. Після сплати податку білий картон передається туристу. Білий картон оформляють і в готелях, так і в приватних апартаментах.

Навіщо потрібен туристу "білий картон"?
На території Чорногорії ніде цей документ пред'являти не просять. Але його можуть попросити пред'явити при самостійному перетині сухопутного кордону Чорногорії з сусідньою країною, траплялися випадки, коли просили пред'явити і в аеропорту при вильоті. Причому на сухопутних кордонах йому приділяють особливу увагу і можуть не випустити з країни без "білого картону".

Як самостійно оформити туристичний збір та отримати "білий картон"?
У кожному місті та великому курорті є офіси регіональної Туристичної Організації. На Будванській Рів'єрі це, як правило, окремі кіоски з декоративним вітрилом на даху. Будь-який турист у будь-який час може прийти до такого офісу з паспортом та оформити на себе білий картон. При цьому він повинен буде назвати найменування об'єкта, що орендується, його адресу, ім'я та телефон власника. Жодних підтверджуючих документів при цьому від туриста не вимагатимуть. При цьому заплатити потрібно лише 30-50 центів за бланк. Оплачувати ж туристичну таксу все одно буде власник того об'єкта, який вкаже турист при оформленні. Так що якщо Ви в добрих стосунках із власником житла, але знаєте, що він не оформляє туристів за всіма правилами, Ви можете дуже непогано підставити його під перевірку туристичної інспекції.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.