ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Болгарія

Цены

Болгария. Цены Незважаючи на 22% ПДВ, сувеніри, оплата входу на різні заходи, харчування, вино, транспорт (в т.ч. і таксі) – недорогі. Все, що є болгарам, і для вас буде дешево, але коли існує "туристичний тариф" (наприклад на проживання), то для вас вартість зросте. Витрати становитимуть 20-40 доларів США на день залежно від рівня комфорту, якого ви потребуєте.

Готівка легко обмінюється в будь-якому з маленьких обмінних пунктів і, як правило, без комісійних. Такі обмінки розташовані практично на всьому узбережжі на набережних. Поміняти можна і в банках. Міняти валюту в готелях не рекомендується – курс невигідний. Дорожні чеки – кошмарний спосіб, оскільки більшість банків їх не приймають, а якщо ухвалюють, то беруть 5% комісійних. У Софії та на курортах у Чорного моря багато банкоматів, за допомогою яких можна отримати готівку з кредитних карток. Але в Болгарію краще привезти з собою готівку в достатку. Офіціанти та таксисти очікують, що рахунок буде округлений до "зручної" суми. Не треба давати на чай таксистам, у машинах які не мають лічильника. Платіть стільки, скільки ви домовилися заздалегідь.

Магазини

Магазини у Болгарії працюють з 9.30 до 18.00. Перерва на обід у різних магазинах у період від 12.00 до 15.30. Є магазини цілодобового обслуговування, деякі працюють у суботу та неділю. Купувати продукти, пиво, вино краще у супермаркетах – там дешевше.

У Болгарії купують як сувеніри одяг з вишивкою, лляні тканини, килимки, парфуми з Долини троянд, вироби зі шкіри, міді, срібла ручної роботи, вироби з міді та заліза. Також можна купити рожеве варення, трояндову олію, бренді - Слинчев Бряг або Плиска. Одним із найкращих вважається вино, виготовлене на заводі в Приморську. Там же розливають і бренді.

У Софії найкращі магазини розташовані вздовж булевард Вітоша та у галереї перед Палацом культури НДК. У магазині ЦУМ по вулиці Ларго можна купити шкіряні вироби, ножі, компакт-диски, сувеніри. Перед тим, як зробити велику покупку, поцікавтеся митними правилами.

Популярні болгарські сувеніри:

Троянда
У всьому світі відома болгарська олійна троянда, яку вирощують у Долині троянд. Вона – один із символів країни. На її основі виготовляють не лише ароматичні олії, парфум, косметику, але також і такі оригінальні речі, як горілка з троянд, варення з троянд, трояндовий лікер і навіть трояндовий мед.

Ракія
Найпопулярніший болгарський сувенір – місцева горілка "ракія". Досвідчені туристи радять брати мускатну. Інший цікавий напій - "мастика", один з найпопулярніших сортів - Peristera. При додаванні води він набуває молочно-білого кольору.

Вишивка
Болгарські майстрині славляться своєю вишивкою. Як сувенір можна придбати вишиті білі блузки, скатертини, серветки, фіранки і рушники. Є ще непогані вишиті гаманці та сумочки з етнічними візерунками, сувенір солідніший – багато прикрашений національний одяг болгар.

Кераміка
На ринках і в лавках можна придбати симпатичні керамічні вироби - миски, латаття, тарілки та миски. Використовувати їх можна як для прикраси будинку, так і за прямим призначенням – для зберігання олії чи сметани.

Предмети культу
Болгарія – країна православна, тож звідти можна привезти на згадку релігійні сувеніри: позолочені іконки та хрестики.

Морські сувеніри
Про золоті піски та лагідне Чорне море нагадають прикраси з черепашок та картини, викладені черепашками та галькою, а також мініатюрні моделі корабликів.

Деякі ціни (2014р.):
Вино сухе – від 5 до 13 лев.
Пиво - від 1.5 до 3 лев
Ракія - від 5 до 15 лев
Бренді від 8 до 20 лев
Варення з троянд - від 4 лев
Мед - від 5 лев
Прохолодні напої - від 1 лева
Лукум - від 1.5 до 3 лев
Морозиво - від 1 лева
Піца – від 5-7 лев
(орієнтовний курс – 1,25 лев = 1 долар)

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.