ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Болгарія

Культура

Болгария. Культура Середньовічна Болгарія вважається колискою слов'янської культури. Багате і складне духовне життя цієї країни складалося під впливом візантійської та мусульманської традицій. У 19–20 ст. до них додався вплив Росії та Заходу. Сучасна болгарська культура досягла розквіту у 1920–1930-ті роки. Політика в галузі культури за тоталітарного правління, включаючи сувору цензуру, трансформувала спадщину минулого і створила офіційну культуру, яка спиралася на низку ідеологічних постулатів: «соціалістичний реалізм» як найбільш передовий метод мистецтва, протидія всім «буржуазним» тенденціям та стилям; відданість комуністичної партії; ідеалізація тих класичних творів мистецтва, що розглядалися комуністами як історично прогресивні; забуття всіх естетичних феноменів, що не відповідають прийнятій моделі.

Болгария. КультураЛітература та мистецтво. У 1980 р. у болгарській літературі стали виявлятися «модерністські» тенденції, що означало відмову від поголованого дотримання принципів соціалістичного реалізму. Завдяки роботам таких сучасних письменників, поетів та драматургів, як Йордан Радичков, Івайло Петров, Георгій Мішев, Блага Димитрова, Радою Ралін, Валері Петров, Станіслав Стратієв та Димитр Коруджієв, болгарська література прагнула увійти в основне русло сучасної європейської творчості.

Образотворче мистецтво у 1980-ті роки досягло високого професійного рівня та отримало міжнародне визнання в живописі (Світлін Русєв, Георгій Баєв), малюнку, скульптурі, карикатурі, художній кераміці, гобеленах та різьбленні по дереву. В архітектурі виявилося прагнення синтезу монументального і прикладного мистецтва.

Світова музична громадськість високо оцінила таких визначних болгарських оперних співаків, як Борис Христов, Микола Гяуров та Райна Кабаїванська. У Болгарії є чудові диригенти (Костянтин Ілієв, Добрін Пєтков) та музиканти (Стійка Міланова, Мінчо Мінчев та ін.), працюють 10 симфонічних оркестрів, 8 оперних театрів та численні співочі та танцювальні колективи. Заслуженим зізнанням користується болгарська хорова музика.

Болгария. Культура Музеї та бібліотеки. У Болгарії прибл. 300 музеїв, у тому числі художні, історичні, етнографічні, природничі, меморіальні будинки національних героїв, письменників та інших видатних діячів. Державна бібліотека Кирила та Мефодія у Софії – найбільша в країні. За неї діє державний архів. «Читалища» –специфічна форма культурного центру громади – з'явилися торік у 19 в. у період національного відродження. У 1980-х роках вони об'єднували бібліотеку, клуб, лекторські групи, гуртки, зал для перегляду кінофільмів.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.