ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Болгарія

Транспорт

Болгария Існує багато способів дістатися Болгарії.
"Bulgaria Air", а також деякі українські авіалінії виконують рейси Київ-Софія-Київ, Київ-Варна-Київ. Влітку кількість рейсів збільшується. Можливі польоти з пересадкою через інші країни, наприклад, через Стамбул, звідки в різні міста Болгарії ходять поїзди та автобуси.

Поїздом, безпересадкові вагони Москва-Варна, Харків-Варна, Київ-Варна, Київ-Софія-Варна прямують через Румунію, але тут треба пам'ятати, що потрібна транзитна румунська віза. Поїзди в Болгарії йдуть по західній частині країни, тому, щоб потрапити на узбережжя, доведеться зробити пересадку, що не завжди зручно, тому що рейси не стикуються між собою.

З України до Болгарії поширено рух автобусів. Ці маршрути організовані турфірмами (з Києва, Харкова, Донецька). Їх багато, тому доведеться згаяти час, щоб підібрати маршрут. У автобусів є дуже важлива нестача. Шлях довгий, незручні крісла. До того ж гориста місцевість та круті повороти можуть завдати туристу багато неприємностей.

У Болгарію можна потрапити теплоходом Чорним морем. Компромісним варіантом може бути поїздка поїздом до Одеси, а далі або автобусом, або на морському катамарані Одеса-Варна.

Поширені поїздки до Болгарії своїми автомобілями. Якщо філософськи ставитися до румунських, молдавських, українських митників та дорожньої поліції, то нічого страшного. Поїздка стане цікавою пригодою.

Переміщення країною

Болгария Автобусне сполучення в Болгарії

Автобусне сполучення в Болгарії розвинене чудово. Незважаючи на те, що більшість автобусного парку застаріла, поїздки порівняно комфортні, швидкі та дешеві. У всіх містах, навіть невеликих, є автостанції із чітким та зрозумілим розкладом. Автобуси зазвичай дотримуються заявленого розкладу. Крім того, в останні роки окрім автобусів отримали розвиток маршрутні таксі та міні-буси, що прямують за маршрутами звичайних міжміських ліній, але з меншою кількістю зупинок.

Вартість проїзду в останні роки зросла і зараз відповідає $5 за 100 км шляху.

Міський транспорт у Болгарії

У містах діють автобуси, тролейбуси та трамваї. У Софії існує метро (одна лінія). Вартість єдиного проїзного квитка коливається в межах 0,7 BGL ($0,5) у різних містах, 0,5 BGL ($0,35) у софійському метрополітені. Подвійний квиток (дійсний протягом години) коштує 1 BGL ($0,7), проїзний на п'ять днів – 10 BGL ($7), на місяць – 30 BGL ($21). На деяких курортах існують міжміські єдині квитки різної періодичності. У багатьох населених пунктах та на курортах поширені доступні за ціною маршрутні таксі.

Громадський транспорт часто переповнений, яке вік і технічний стан залишають бажати кращого. Виняток – міський автотранспорт Софії, де за останні роки автобусний парк повністю змінився на сучасний.

Таксі

БолгарияТаксі жовтого кольору з традиційними "шашечками", на бічному склі має бути закріплений прейскурант із розцінками, у більшості таксі можна навіть отримати чек. Діють денний та нічний (22.00 – 06.00) тарифи. Базові ціни (денний/нічний тариф): посадка - 0,29/0,39 BGL ($0,3), 1 км пробігу - 0,48/0,58 BGL ($0,4), одна хвилина очікування - 0,16 /0,19 BGL ($0,1), додаткове місце багажу – 5 BGL ($3,5).

На курортах водії таксі часто пропонують договірні ціни, у цьому випадку можна і потрібно торгуватись. На кілька порядків дорожче таксі у курортних зонах Варни та Бургаса. Тут мінімальний тариф за кілометр пробігу складає 2-3 BGL ($1,5-2).


Болгария Залізниці та поїзди в Болгарії

Залізничний транспорт у Болгарії (БДЖ, або "Б'лгарські д'ржавні залізниці") відносно недорогий та зручний. Потяги поділяються на "експресен" (експрес) та "п'ятницько" (пасажирські). При поїздці до курортних районів квитки рекомендується резервувати заздалегідь. У вагонах є як сидячі місця (двох класів), так і спальні на чотири та шість місць. Вартість проїзду складається з базової ціни сидячого місця 2-го класу та надбавок за спальне розміщення або за 1-й клас. Наприклад, у липні 2007 року вартість поїздки з Софії до Варни у сидячому вагоні другого класу відповідала $14, у спальному – $20.

Щоденне пасажирське сполучення здійснюється за такими напрямками:

Софія - Пловдів - Димитровград - Свіленград (кордони з Грецією та Туреччиною)
Софія - Карлове - Слівен - Бургас
Софія - Плевен - Горна-Оряховиця - Шумен - Варна
Софія - Плевна - Русе (кордон з Румунією)

Прокат автомобілів в Болгарії

Орендувати автомобіль на короткий термін можна, маючи лише національні туристичні права та "зелену карту" страхування автомобіля, а також вік не менше 21 року. Але слід взяти до уваги, що водіїв, які не мають міжнародних прав водія, часто необґрунтовано штрафують. Запроваджено дорожній податок для іноземців.


Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.